Cytaty autorów na literę M - Bob Marley

Kiedy byłem małym chłopcem, płakałem, że nie mam butów na stopach. Przestałem płakać, kiedy zobaczyłem dziecko, które płacze, bo nie ma stóp.

Dobre chwile dzisiejszego dnia są smutnymi wspomnieniami jutra.The good times of today are the sad thoughts of tomorrow. (ang.)

Mam tylko jedno marzenie. Mam tylko jedną rzecz którą chciałbym zobaczyć tak naprawdę. Chciałbym zobaczyć jak żyją razem – czarni, biali, Chińczycy, wszyscy – to wszystko.

Ludzie, którzy próbują uczynić ten świat gorszym, nie biorą sobie wolnego dnia.

Niczego nie da się zrobić bez poświęceń. Aby coś poświęcić, należy dać coś o tej samej wartości.

Nie mam czasu na walkę. Jeśli biję się, wyrządzam sobie krzywdę. Zostawiam Bogu sądzenie. Kamienie nigdy nie zatrzymają biegu rzeki.

Kiedy wyścig staje się zbyt trudny
to znaczy, że nie możesz już dotrzymać kroku.

Uciekaj od nienawiści, niezgody i zawiści nie zapominaj swych myśli unosić ku wizji realności.

Oto czego jesteśmy świadkami - naród walczy przeciwko narodowi. Kiedy to wszystko się zaczęło? Kiedy wreszcie się to skończy? To wygląda na totalną destrukcję.

Wiem, że nie wiesz ile życie naprawdę jest warte.

Każdy człowiek myśli, że jego ciężar waży najwięcej ale jeśli ktoś wie, dlaczego tak się dzieje znaczy, że zawierzył Panu.

Widzisz, jeden kokos wypełnia koszyk, gdy używasz życia wielki dzisiaj jutro zapomniany w skrzynce - więc zbudź się i żyj!

Im więcej ludzi pali zioło, tym bardziej Babilon upada.

Nie wydobędziesz wody z wyschniętej studni.

Nie poddałem się jeszcze ale lepiej mieszkać w obłokach niż w domu pełnym zamętu.

Nie mamy żadnych znajomych w wyższych sferach, żadnych przyjaciół, uwierzcie mi, żadnych.

Żaden człowiek nie może przewodzić drugiemu, musimy być jednością.

Posłuchaj kochanie: życie zawsze będzie jednym, wielkim więzieniem, widać to na każdym kroku i nie możliwy jest dym bez ognia, każdy kogo mijasz nosi w sercu rozpacz.

Dopóki filozofia, która utrzymuje dominacje jednej rasy nad drugą, nie zostanie podważona i porzucona będzie WOJNA! Więc to jest przepowiednia, każdy wie, że to jest prawda. To zostało wypowiedziane przez Rastafari.

Gdyby marihuana była legalna, nie było by takiej przyjemności z jej palenia.