Cytaty autorów na literę N

Kiedy człowiek stworzy coś, co jest podziwiane przez wszystkich, mówimy, że jest to cudowne, ale kiedy obserwujemy zmianę dnia w noc, Słońce, Księżyc, gwiazdy na niebie i zmieniające się pory roku na Ziemi, a także dojrzewające owoce, musimy sobie uświadomić, że jest to wynikiem pracy kogoś, kto posiada większą moc niż człowiek.

Bądź tu i teraz. Po prostu tu i po prostu teraz. Bez oczekiwań i bez obaw, bez jutra i bez wczoraj, bez utrzymywania i bez odpychania. Z pełną przytomnością – tu i teraz.

- Boga nie ma - odrzekła spokojnie. - Niebo jest puste. - A potem dodała: - Miłość jest naszą religią, w nią musimy wierzyć.

Malowanie obrazów to jest przygotowywanie sobie przestrzeni w której będziemy musieli żyć po śmierci, to jest budowanie sobie mieszkania. Jeśli nie kochasz tego co malujesz, to szkoda czasu.

Nie ma co się dręczyć. Trzeba zamknąć ten rozdział, zapomnieć, wymazać, wykasować, odkochać się, pozbyć się tego pliku z własnej pamięci. Trudno. Było, minęło.

Pochwała samotności, to najpiękniejsza balowa zabawa po północy.

Człowiek to metafora.

Historia miłości jest historią rodu ludzkiego.

Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Niedobrze, gdy brudną sprawę ujawnia czysty przypadek.

Dlaczego nieobecność tak bardzo potęguje miłość?

Jeśli ktoś nie pił taniego wina, to dla mnie jest podejrzany. Bo albo był wychowany w jakimś obrzydliwym luksusie i nie zna życia, albo nigdy nie był młody.

Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła.

Niekiedy pieniądze, kariera, ożywiona działalność czy władza to nic innego jak formy ucieczki przed sobą. Sposoby, by zagłuszyć lęk i niepewność.

Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.

Tylko ten, kto wie, gdzie stoi, potrafi podać kierunek, w którym chce iść.

Nie należy się wstydzić ubóstwa. Istnieje o wiele więcej ludzi, którzy powinni się wstydzić swego bogactwa.

Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego.

Los ludzi kształtuje ich obyczaje.

Mężczyźni przez długie wieki czuwali nad tym, by ich stosunki z kobietami były stosunkami panów do służebnych.

Miłość nie toleruje siły. I nie spocznie, póki jej nie stopi.

Świat: olbrzymia myśl, która przyjęła kształt.

Lepiej być pogardzonym przez wszystkich ludzi niż pogardzić jednym.

Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz;

Bliskim mów, gdyby pytali, że chwilowo zmieniałam adres, że w niebie leczę duszę z silnego przedawkowania rzeczywistości.

Cień - zmieni się, gdy ku mnie skiniesz ręką,
Bo - on nie kłamie

Może wiem najlepiej dlaczego tylko człowiek potrafi się śmiać: tylko on cierpi tak bardzo, że musiał wynaleźć coś takiego jak śmiech.

Młodość Zenona jest ciężka i gorzka, jest niezgodą na świat i niezgodą na siebie, jest od początku zmaganiem się z czułością i cierpieniem.

Z indiańskiego stosunku do życia wypływa wspaniała wolność, intensywna i pochłaniająca miłość do przyrody, szacunek dla życia, wzbogacająca wiara w Najwyższą Moc i w zasady prawdy, uczciwości, szczodrości, równości i braterstwa, będące podstawą relacji między ludźmi na Ziemi.

Będziesz miał czas na odpoczynek po śmierci.