Aforyzmy - Przyjaźń

Przyjaciel to, ktoś któremu potrafisz zaufać,
Przyjaciel to, ktoś kto potrafi dotrzymać słowa,
Przyjaciel to, ktos kto nie wygada twojej tajemnicy.

Żegnając przyjaciela nie płacz!,ponieważ jego nieobecność pokaże ci to, co najbardziej w nim cenisz!

Przyjaciel jest jak czterolistna koniczyna- trudno Go znaleźć i przynosi szczęście....

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Przyjaźń to wciąż krzyżujące się ze sobą drogi.

- K. H. Stanicka

Wszystko co mogę zrobić dla mojej przyjaciółki, to po prostu być jej przyjaciółką. Nie mam majątku, żeby ją obdarować. Jeżeli wie, że jestem szczęśliwa
mogąc ją kochać nie będzie chciała żadnej innej nagrody.
Czy przyjaźń pod tym względem nie jest boska?

Czasem milczenie tworzy prawdziwą rozmowę między przyjaciółmi. Bo nie zawsze liczą się słowa, lecz to, co chce się powiedzieć bez słów.

Jeśli na progu twego domu znajdziesz bukiet ulubionych
kwiatów bez bilecika, to wiesz na pewno, że jest on od twojego przyjaciela.

Przyjaźń jest jak słońce. Czasem coś ją przysłoni, lecz nigdy nie gaśnie.

Przyjaciel to nie ten, który razem z Tobą się śmieje. Przyjaciel to nie ten, który razem z Tobą żartuje. Przyjaciel to nie ten, który razem z Tobą rozmawia. Przyjaciel to ten, który razem z Tobą cierpi, który będzie Cie wspierał w najgorszych chwilach. Nie trzeba mieć dużo przyjaciół, by poczuć się bezpiecznym. Warto mieć tego jednego, za którego poświęcisz nawet swoje życie, jeśli będzie to potrzebne. Warto mieć jednego przyjaciela godnego zaufania i wierności.

Przyjacielem jest ten, kto jest Ci bliski w trudnościach.

Przyjaciel jest darem, który składasz samemu sobie.

Szukałem swej duszy, lecz nie mogłem jej dostrzec.
Szukałem Boga, ale Bóg mnie unikał.
Szukałem brata i znalazłem wszystko.

- Autor nieznany.

Gdyby tak można było serce każdego człowieka wyjąć, otworzyć, popatrzeć i znowu ukryć go w ciele, wtedy wiedziałbyś dobrze, kto wrogiem, a kto przyjacielem.

Nie szukaj wielkiej dumy lecz szukaj prostoty,
bo w zwykłym, prostym sercu tkwi przyjaźni promyk złoty.

Gdy płaczesz jest przy tobie. Gdy się śmiejesz jest przy tobie. W dni dobre i złe zawsze pomoże ci. Bo przyjaciel to człowiek, który na zawsze zostaje częścią ciebie.

Przyjaciel to ktoś co wie o Tobie wszystko i nigdy Cię nie opuści

Przyjaciel to ktoś kto przychodzi gdy inni wychodzą.

Przyjaciel powinien być wyrozumiały. Nie powinien obrażać i oceniać, nie powinien za twoimi plecami obgadywać. Przyjaciel to ktoś, na kogo zawsze możesz liczyć, że ci pomoże. Jeśli cię zdradzi przyjaciel, to nie jest przyjacielem za kogo może uważać.

Przyjaciel to ktoś, kto pozwala mi być taką, jaką jestem i nie myśli, że jestem niespełna rozumu. Ktoś kto z wyrazu mojej twarzy odczytuje, że potrzebuję porozmawiać
o tym, co się dziej lub nie w moim życiu. Udziela mi wsparcia bez osądzenia.

W małych rzeczach odnajdujemy szczęście. W pięknej muzyce szukamy chwili spokoju. W cudownym obrazie odkrywamy inspiracje. W słowach wiersza poszukujemy natchnienia. A ciepła w sercach przyjaciół.

Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich, jak mieć kogoś, kto cierpi z nami w każdym nieszczęściu i cieszy się w powodzeniu.

Przyjaźń jest jak muzyka... piękna i wieczna:)

m-tulisa

Więcej przyjaźni czystej, pięknej, prawdziwej... Niosącej prawdę. Tej, która wyzwoli świat od okrucieństw i zużytych słów. Więcej rąk podanych bezinteresownie, tak po prostu, aby przywrócić uśmiech.

Przyjaźń jest prawdziwym darem. Wspaniale jest znaleźć kogoś kto może nas wysłuchać i zrozumieć, komu można zaufać. Przy kim można znaleźć ukojenie. Obojętnie czy będziemy się razem śmiać czy też mamy wspólnie przebrnąć przez ciemne strony życia. Zawsze też pozostają nam wspomnienia, które czynią nasza przyjaźń tak szczególną.

Rzeczy zmieniają się wokół nas, zmieniają się także i ludzie, którzy zniżają się do poziomu rzeczy, ale nie zmieniają się przyjaciele, co udowadnia, że przyjaźń to coś boskiego i nieśmiertelnego...

Większość przyjaźni nie urywa się, tylko więdnie.

Ten jest dobrym przyjacielem, kto mówi dobrze o nas za naszymi plecami.

Codziennie należy przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, posłuchać lekkiej piosenki lub porozmawiać serdecznie z przyjacielem.

Najlepszą wagą do mierzenia przyjaźni jest nieszczęście.

1 2 3 ››