niebezpieczne 23 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Zasypiamy w słowach
  Zbigniew Herbert
  Zasypiamy na słowach budzimy się w słowach czasem są to łagodne proste rzeczowniki las albo okręt...

 • O Kobietach
  Zbigniew Jabłoński
  O KOBIETACH...       Proces twórczy na ogół poprzedzony jest inspiracją. Bywają to sprawy wielkiej wagi, znaczące...

Cytaty

 • Mężczyźni wolą blondynki, gdyż uważają, że brunetki są inteligentniejsze i przez to bardziej niebezpieczne.
  Marcel Achard

 • Odkrył, że słowa mogą zabijać. Mogą odmieniać rzeczywistość, są więc zbyt niebezpieczne, żeby powierzać je człowiekowi kochającemu nade wszystko właśnie słowa.
  Paul Auster

 • Pytania są niebezpieczne, Nie ruszaj ich, będą spały. Zapytasz – zbudzisz, i znacznie więcej Niż myślisz pytań powstanie.
  Jonathan Carroll

 • Są granice, których przekroczenie jest niebezpieczne: przekroczywszy je bowiem, wrócić już niepodobna.
  Fiodor Dostojewski

 • Rybacy wiedzą, że morze jest niebezpieczne, a sztorm straszliwy, jednak nigdy nie traktują tych niebezpieczeństw jako wystarczającego powodu do tego, by pozostać na brzegu.
  Vincent van Gogh

 • Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczne.
  Johann Wolfgang Goethe

 • To bardzo niebezpieczne, zaglądać głębiej kobiecie w serce.
  Mikołaj Gogol

 • Salto morale jest bardziej niebezpieczne niż salto mortale.
  Stanisław Jerzy Lec

 • Wątpienie nie może być niczym więcej niż czujnością, w przeciwnym razie staje się niebezpieczne.
  Georg Christoph Lichtenberg

 • Chciałbym przestrzec wszystkich przed wszelkiego rodzaju używkami,to niebezpieczne zabawki i takie zabawy zwykle...zwykle kończą się bardzo źle.
  Ryszard Riedel

 • Nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia, to otoczenie jest dla nich niebezpieczne, oni się tylko bronią.
  Barbara Rosiek

 • Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa, odpoczywać, unosząc się na zmiennych falach zwątpienia, znużenia, spokoju, ale nigdy nie zbaczać z kursu.
  Éric-Emmanuel Schmitt

 • Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu.
  John Ronald Reuel Tolkien

 • Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego - wpadają więc z rozpędu w utarte formy.
  Olga Tokarczuk

 • To bardzo niebezpieczne, gdy mąż publicznie okazuje względy swojej żonie. Stwarza to zwykle podejrzenie, że bije ją, gdy są sami.
  Oscar Wilde

 • Spoczywanie na laurach jest niebezpieczne jak spoczywanie zimą na śniegu. Umierasz w czasie snu.
  Ludwig Wittgenstein

Aforyzmy

 • Mężczyźni wolą blondynki, gdyż uważają, że brunetki są inteligentniejsze i przez to bardziej niebezpieczne.
  Mężczyźni

Powiedzenia

 • Niebezpieczne z królem związki.

Życzenia

 • Nauka i szkoła to wymysł z ołowiu,
  Nigdy się nie ucz, bo to szkodzi zdrowiu.
  nigdy się nie kochaj, bo to niebezpieczne,
  Czasem słuchaj starszych, ale nie koniecznie.
  Walentynkowe

Dowcipy

 • Facet postanawia unieszkodliwić swoją teściową. Wpada więc do sklepu zoologicznego.
  - Panie są jadowite węże??
  - Nie ma
  - A jadowite pająki?
  - Też nie ma.
  - A co k*rwa jest jak nic nie ma?
  - Są pelikany.
  - A one są niebezpieczne?
  - Tak, potrafią zadziobać szkodnika w kilka sekund.
  Facet kupił dwa pelikany i udał się do domu aby wypróbować nowy nabytek.
  - Pelikany na stół! - pelikany rozwalają stolik w pył.
  Facet wniebowzięty mówi:
  - Pelikany na krzesło! - krzesło rozniesione w drobny mak.
  Nagle wpada teściowa i od progu woła:
  - A na ch*j Ci pelikany?!
  O teściowej

 • Miałem cholerne szczęście! Ostatnio jechałem do Lublina, a że się spieszyłem, to dałem ognia w moim Volvo. Jadę ok. 170 i patrzę, a z naprzeciwka, zza ciężarówki wyłania się debil w "maluszku" i próbuje ją wyprzedzić. Kretyn cholerny! Zjechałem na pobocze przy szybkości 170 km/h. Zahaczyłem trochę o rów i wpadłem w poślizg. Gdyby nie Track Kontrol i ABS, to wpierniczyłbym się przy tej prędkości w drzewo albo w "maluszka", a wtedy nie wiem, czy uszedłbym z życiem.
  Zdarzają mi się niebezpieczne sytuacje, ale coś takiego mi się jeszcze nie przydarzyło. Zdążyłem jeszcze kątem oka zauważyć przerażoną minę bezmózgowca w tym cholernym "maluchu". Może podzielicie się podobnymi przygodami z trasy? Zachęcam. Pozdrawiam!
  Cudem uratowany

  Jadę sobie moim "kaszlem", tak z 90 km/h. Jedzie jakaś ciężarówka. No to ja patrzę na lewy pas - jest OK, jakieś 500 m wolnego od nadjeżdżającego volvo, więc wyprzedzam. Idzie mi całkiem nieźle (mam już ok. 100 km/h), ale widzę, że chyba źle oceniłem prędkość tego debila w volvo, bo on, idiota, zapierdziela na pewno ze 170 km/h. Skąd się miałem spodziewać, że na zwykłej drodze szerokości 7.5 m, bez utwardzonych poboczy i z drzewami za rowem, przy normalnym ruchu, jakiś bezmózgowiec będzie urządzał sobie popisy jak na torze Formuły 1? Oczywiście na cokolwiek było już za późno - przytuliłem się do trucka, a ten idiota w volvo jechał tak szybko, że nawet nie zmieścił się w "czarnym" i zwiedził pobocze. Naprawdę żałuję, że się tym razem nie zabił, bo kiedy indziej to może też zabić niewinnych świadków.
  Kapelusz

  Jadę sobie moją ciężarówką, z przodu widzę kawał pustej drogi. Z tyłu facet w kucki mnie wyprzedza, myślę sobie - dam mu fory, bo pozycją jest strudzony. A tu jak nie wyskoczył jakiś palant z przeciwka... Pozdrawiam
  TIR

  Stoję za krzakiem głogu z radarem w ręku, a tu wjeżdża roztelepana ciężarówka. "Maluch" zaczyna ją wyprzedzać na ciągłej a z drugiej strony wyskakuje volvo z prędkością światła. Niestety, zanim znalazłem odpowiedni paragraf, który pojazd należy zatrzymać w pierwszej kolejności, wszystkie 3 zniknęły z pola widzenia - przez co Skarb Państwa stracił kilkaset złotych...
  Policjant

  Jadę swoim motorkiem 280 km/h, z przodu człapie jakiś gostek w Volvo, z przeciwka ciężarówka - chyba stoi. No to daję w ogień. Nagle wyłania się "maluch". Mówię sobie - koniec ze mną... puszczam kierownicę... a tu nagle gostek w Volvo - równy gość - ustępuje mi drogi i zjeżdża na pobocze, na trawkę... Więc ja w manetkę, całe szczęście miałem ASR! Uratował mi życie, z drugiej strony jednak - dlaczego jeździcie tak wolno? Przez takich wolnojazdów później są wypadki! A ja i tak wam nie dam swojej nerki!
  Motocyklista

  Łykam sobie po pracy żura w rowie, patrzę, a tu z jednej strony jakaś ciężarówka, którą próbuje wyprzedzić jakiś "kaszel", podlatuje bliżej, a że się nie zmieścił na drodze, więc wjeżdża na rów... (na mój rów!!!) i po nogach mi przejeżdża, p... jeden, jak go ku... dorwę, to nogi z d... powyrywam - niech no tylko poczeka, aż z gipsu wylezę!
  Rolnik

  Lecę sobie UFO na podświetlnej, patrzę w dół, a tam jeden gostek na prehistorycznym sprzęcie bez UFO-esu daje 170 km/h. Wpadłby do rowu, ale pomogłem mu swoim polem magnetycznym i jakoś wyciągnąłem go z opresji. Później
  ten drugi, co go mykał, ledwo przeszedł, a chłopu w rowie też się udało. Ludzie!!! Nie możemy wszystkim ciągle pomagać! Czy wy wiecie, ile takich zacofanych planet mamy pod opieką?
  Obcy
  Różne