msze 4 wpisy dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Dziadek
  Zbigniew Herbert
  Był dobry. Kochał kanarki, dzieci i długie msze. Jadał ślazowe cukierki. Wszyscy mówili: dziadek ma złote...

Dowcipy

 • W pewnym mieście obok siebie znajdowała się synagoga żydowska i kościół. W sobotę idzie rabin do synagogi patrzy a ksiądz myje mu samochód, no to się rabin ucieszył, ale i zastanowił... Następnego dnia czyli w niedzielę idzie ksiądz na msze, patrzy a rabin odcina rurę wydechowa w jego samochodzie.
  - Rabin, co ty robisz z moim samochodem? - krzyczy ksiądz.
  Na to rabin odpowiada:
  - Ty mi wczoraj ochrzciłeś samochód to ja ci dzisiaj twój obrzezam.
  Religijne

 • Rodzice Jasia mieli poważny problem z synem. Podczas, gdy cała rodzina z przekonaniem chodziła na niedzielne msze, Jasio twierdził zawzięcie, że Boga nie ma! Zdesperowani rodzice zabrali go do księdza, aby ten przemówił mu do rozumu. No to ksiądz się go pyta:
  - Jasiu, dlaczego nie wierzysz w Boga?
  - Bo go nie ma.
  - Ależ Jasiu, Bóg jest wszędzie...
  - Gdzie bym nie spojrzał?
  - Dokładnie! - krzyczy uradowany ksiądz.
  - A u Kowalskich w piwnicy?
  - Też jest!
  - A takiego ch**a! Kowalscy nie mają piwnicy!
  O Jasiu

 • Chodzi ksiądz z organistą po wsi i zbierają pieniądze na budowę kaplicy. Lecz była zima i noc szybko zapadła i postanowili pójść do pierwszego lepszego domu i zapytać o nocleg. Pytają gospodarza, gospodarz mówi że mają tylko jeden luźny pokój w którym śpi Marysia i jest tylko jedno łózko ale jak Marysia się zgodzi to ok. Marysia się zgodziła. Śpią. Marysia w środku ksiądz z jednej a organista z drugiej strony. Księdza aż skręca Marysia tez chętna ale jak tu sprawdzić czy organista śpi? Wyrwał mu kłaka z "torby" organista śpi nie zareagował wiec bierze Marysie w obroty i co chwilę wyrywa mu kłaka by sprawdzić czy śpi. Na drugi dzień ksiądz odprawia poranna msze rozkłada ręce i mówi:
  - Aby była jeszcze kiedy noc taaaaaka!!!
  Na to organista z góry:
  - To bym nie miał na torbie ani jednego kłaaaaaaaka!!
  O duchownych