karolina 5 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Lećcie, orlęta
  Jan Brzechwa
  Przyjaciołom z Karolina Naprzód, naprzód, młodzieży, Walcz i pracuj, i trwaj, Tobie ufa i wierzy Cały...

 • Wyszło Z Boru Ślepawe, Zjesieniałe Zmrocze...
  Bolesław Leśmian
  Ilustracje : Karolina Bojakowska Bolesław Leśmian Wyszło Z Boru Ślepawe, Zjesieniałe Zmrocze... Wyszło z boru ślepawe,...

Cytaty

 • Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko choć brakuje tchu Nie szukałam Cię Nie wierzyłam, że szczęście spotkam właśnie tu Z dnia na dzień zmienia się wszystko możesz być kim chcesz Nigdy nie wiesz gdzie miłość i na wybiegu znajdzie Cię Karolina Kozak - miłość na wybiegu

Dowcipy

 • Adwokat z Charlotte, Północna Karolina zakupił pudło bardzo rzadkich i bardzo drogich cygar, po czym ubezpieczył je od ognia. W ciągu miesiąca wypaliwszy je wszystkie, nawet bez zapłaty pierwszej raty za polisę ubezpieczeniową, zgłosił do firmy ubezpieczniowej żądanie odszkodowania. W swoim pozwie adwokat napisał, że cygara zostały utracone w "całej serii drobnych spaleń". Firma ubezpieczeniowa odmówiła zapłaty, jako że ubezpieczony zużył cygara w "normalny sposób".

  Adwokat założył sprawę w sądzie i wygrał! W uzasadnieniu sędzia zgodził się z firmą ubezpieczeniową, że żądanie jest niepoważne. Tym niemniej stwierdził, że adwokat właściwie się ubezpieczył i w polisie było zaznaczone, że cygara są ubezpieczone na wypadek ognia, bez określenia, co znaczy "normalny lub nienormalny sposób utraty przez spalenie".

  Zamiast złożyć sprawę do sądu apelacyjnego, firma ubezpieczeniowa zapłaciła adwokatowi $15,000 za cygara utracone w wyniku spalenia. Natychmiast, jak adwokat zrealizował czek, firma ubezpieczeniowa zgłosiła do prokuratury 24 przypadki celowego podłożenia ognia i adwokat został aresztowany. Z jego zeznaniami ze sprawy o odszkodowanie w ręku firma ubezpieczeniowa poszła do sądu i adwokat został skazany za celowe spalenie swojego ubezpieczonego mienia na 24 miesiące więzienia i $ 24,000 odszkodowania.
  O prawnikach

Imiennik

 • Karolina
  9 Maj5 Lipiec18 Lipiec4 Listopad18 Listopad