złamane 15 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Żona
  Władysław Broniewski
  Obłoki obłąkane, kolory pokłócone, drzewo przed oknem złamane i -- widzę żonę. Czarnieckiego 80, parter...

Cytaty

 • Kiedy się ma złamane serce boli wszędzie. Nie mam pojęcia, który kawałek mojego serca jest naruszony. To tak jak z talerzami - wiele maleńkich szczelinek tworzy jedno ogromne pęknięcie.
  Mian Mian

Życzenia

 • Zraniłeś mnie, skrzywdziłeś mnie znów serce me złamane jest, łzy lecą z mych oczu dziś jak krew, a Ty i tak nie kochasz mnie ...
  Złamane serce

 • Za moje serce złamane, za moją duszę zranioną.
  Daję Ci ten kwiatek, maleńką różę czerwoną.
  Może tę różę złamiesz, jak złamałeś mi serce,
  lecz serce było bezbronne, a róża porani Ci ręce.
  Złamane serce

 • Gdy serce złamane Ci stuka nieznośnie,
  pomyśl o ptaszkach, które śpiewają radośnie.
  Pomyśl, że może na świecie ktoś jest...
  Pomyśl, że przecież nie życia to kres.
  Pomyśl, że jeszcze nie odkrył Cię nikt.
  Pomyśl, że życie odnajdzie Twój rytm.
  Złamane serce

 • Złamane serca kochają mocniej
  bo dosyć w życiu już wycierpiały
  i każda rana wciąż łata dziury
  Więc mimo wszystko będą kochały...
  Złamane serce

 • Wiatr połamał kwiaty w dolinie,
  Chłopak złamał serce dziewczynie.
  Kwiaty ożyją, gdy maj powróci,
  Złamane serce nigdy nie wróci.
  Złamane serce

 • Złamane serce
  Któż coś na to poradzi
  Zniknęłaś z mojego życia
  Me serce wciąż krwawi...
  Złamane serce

 • To właśnie tego wieczoru,
  gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
  - w serca złamane i smutne,
  cicha wstępuje otucha.
  To właśnie tego wieczoru,
  od bardzo wielu już wieków,
  pod dachem tkliwej kolędy,
  Bóg się rodzi w człowieku.
  Radosnych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz Nowego Roku...
  życzy...
  Bożonarodzeniowe

Wiadomości SMS

 • Za moje serce złamane, za moją miłość wzgardzoną chcę ofiarować Ci kwiatek - maleńką różę czerwoną. Może tę różę złamiesz tak, jak złamałeś mi serce, lecz serce było bezbronne a róża porani Ci ręce.
  Złamane serce

 • Wiatr połamał kwiaty w dolinie, chłopak złamał serce dziewczynie, kwiaty ożyją gdy maj powróci, złamane serce nigdy nie wróci.
  Złamane serce

Dowcipy

 • List osoby poszkodowanej w wypadku przy pracy, nadesłany do zakładu ubezpieczeń jako odpowiedź na prośbę o udzielenie bliższych informacji dotyczących okoliczności wypadku:

  Szanowni państwo!
  W raporcie z wypadku jako przyczynę wypadku podałem: "próba samodzielnego wykonania pracy". W liście stwierdzili Państwo, że powinienem podać pełniejsze wyjaśnienie. Sadze, że poniższe szczegóły będą wystarczające. Jestem z zawodu murarzem. W dniu wypadku pracowałem sam na dachu nowego, trzypiętrowego budynku. Kiedy zakończyłem pracę, stwierdziłem, że mam ponad 150 kilogramów cegieł porozrzucanych wokoło. Zdecydowałem nie znosić ich na dół pojedynczo, lecz spuścić je na dół w beczce, używając liny na bloku przytwierdzonym do ściany na trzecim piętrze budynku. Po zabezpieczeniu liny na dole wszedłem na dach i zawiesiłem na niej beczkę załadowaną cegłami. Potem zszedłem na dół i odwiązałem linę, a następnie, trzymając ją mocno, zacząłem powoli opuszczać 150-kilowy ciężar. W raporcie o wypadku napisałem, że ważę 80 kilogramów. Możecie sobie Państwo wyobrazić, jak duże było moje zaskoczenie nagłym szarpnięciem do góry - straciłem orientację, nie puściłem jednak liny. Nie muszę dodawać, że ruszyłem do góry w raczej szybkim tempie, po ścianie budynku. W połowie drugiego piętra spotkałem się z opadającą beczką - to tłumaczy pękniętą czaszkę oraz złamany obojczyk. Zwolniłem trochę z powodu beczki, ale kontynuowałem gwałtowne wciąganie, nie zatrzymując się, aż kostki mojej prawej ręki nie weszły w blok. Na szczęście pozostałem przytomny i byłem w stanie nadal trzymać mocno linę pomimo bólu i ran. W tym samym czasie beczka z cegłami uderzyła o ziemię. W wyniku uderzenia jej dno pękło, a zawartość wypadła. Pozbawiona cegieł beczka ważyła już tylko 25 kilogramów. Przypominam, ze ja ważę 80 kilogramów, więc w tej sytuacji zacząłem gwałtownie spadać, i w połowie drugiego piętra ponownie spotkałem się z beczką, która tym razem wznosiła się do góry. W efekcie mam pęknięte kostki i rany szarpane nóg. Spotkanie to opóźniło mój upadek na tyle, że odniosłem mniej obrażeń przy upadku na stos cegieł - złamane tylko trzy żebra. Z przykrością musze stwierdzić, że gdy leżałem obolały na cegłach, nie mogłem wstać, ani się poruszać, a ponadto przestałem trzeźwo myśleć i puściłem linę. Pusta beczka ważąca więcej niż lina, spadla na dół i połamała mi nogi. Mam nadzieje, że udzieliłem Państwu wyczerpujących odpowiedzi potrzebnych do zakończenia postępowania w mojej sprawie. Teraz już Państwo zapewne rozumieją, w jakich okolicznościach wydarzył się mój wypadek.
  Różne

Piosenki

 • Darowane winy
  Religijne
  Nie wiem jak przeoczyć mógł świat Kiedy poleciał pierwszy kamień. Pierwsza łza znaczy czyjeś lęki...

 • Morskie Opowieści
  Harcerskie
  Ref: Hej, ha! Kolejkę nalej! d Hej, ha! Kielichy wznieśmy! c To zrobi doskonale d Morskim...

 • Morskie Opowieści
  Szanty
  Kiedy rum zaszumi w głowie, a Cały świat nabiera treści, G Wtedy chętniej słucha człowiek...