Wiersze
-
Do Natury
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Naturo, o wszechwładna, bądź mi dość ojczyzną! Twoją chcę być poddaną całym gorzkim sercem...... -
Wiele osób zarzuci mi zapewne nadmiar pobłażliwości
Charles Baudelaire
Wiele osób zarzuci mi zapewne nadmiar pobłażliwości: Uniewinniasz pijaństwo, idealizujesz rozpustę mętów społecznych. Wyznaję,... -
Kompozycja
Edward Stachura
Należałem kiedyś do ogrodów wysokich z wejściem etruskim i smukłym Kobiety tam były leniwe jak rzeki... -
Oczy Cypy
Remigiusz Grzela
I. Biegłem peronem jak oszalały. Zupełnie jak w malignie. Tak jakbym gonił pociąg. A pociąg stał... -
Ostatnie połączenie
Gabriel Leon Kamiński
Kiedy zamieszkałem w pustej budce telefonicznej wszystko przestało mieć swój Koniec i Początek. Nie będę...
Cytaty
-
Od zewnątrz zachowanie człowieka jest tak wieloznaczne, że wystarczy powiedzieć tylko, jakim się jest, by żyć w ukryciu i pozostać nierozpoznanym.
Jonathan Carroll -
Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach.
Demokryt -
Zachowanie się jest lustrem, w którym każdy pokazuje, jakim jest.
Johann Wolfgang Goethe -
Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości.
Rémy de Gourmont -
Miarą człowieka nie jest zachowanie w chwilach spokoju, lecz to, co czyni, gdy nadchodzi czas próby.
Martin Luther King -
Ogólnie biorąc kobiety znacznie częściej upadają przez swoje nierozważne zachowanie, niż przez rzeczywiste potknięcia.
Ninon de Lenclos -
Ważniejsze od przetrwania jest zachowanie swojego człowieczeństwa.
George Orwell -
Ciężko jest być wiernym Bożym przykazaniom, ale zachowanie ich daje radość, a pogwałcenie mnoży krzyże i mękę.
Stefan Wyszyński
Życzenia
-
Przepraszam Cię skarbie za moje głupie zachowanie.
Teraz już wiem jaką jesteś dla mnie ważną osobą.
Przeprosiny
Wiadomości SMS
-
Przepraszam Cię skarbie za moje głupie zachowanie. Teraz już wiem jaką jesteś dla mnie ważną osobą.
Przeprosiny
Dowcipy
-
Pani w szkole do Jasia:
- Jasiu, twoje zachowanie jest skandaliczne!!! Jutro przyprowadzisz ojca do szkoły!!
Jasio na to (spokojnie):
- Ja nie mam ojca.
- A co mu się stało? - pyta zdziwiona nauczycielka.
- Walec go przejechał.
- No to niech przyjdzie matka.
- Matkę też przejechał walec.
- A dziadka masz? - powiedziała z odrobiną zwątpienia.
- Nie.
- Jego też przejechał walec?! - pytanie wykazywało nieomal zdumienie.
- Tak.
- A babcię?!? - tu głos nauczycielki zaczął objawiać brak nadziei na uzyskanie pomyślnej odpowiedzi.
- Też. - odpowiedział (po raz trzeci monosylabą) Jasiu.
- Ale chyba masz jakiegoś wujka czy jakąś ciocię którzy uniknęli tej strasznej śmierci!??! - zapytała pełna zwątpienia, już prawie nie wierząc, że Jasio jej ulży.
- Nie. - głos Jasia był tak samo spokojny jak na początku - Wszystkich przejechał walec.
- Biedny Jasiu! Co ty teraz zrobisz??? - zaczęła się użalać nad nim nauczycielka.
- Nic - odparł rezolutny Jasio. - Będę dalej jeździł walcem.
O Jasiu -
- Jasiu Twoje zachowanie jest skandaliczne - mówi nauczycielka
Jutro masz przyjść z rodzicami do szkoły!
- Ale ja nie mam rodziców - odpowiada malec
- A co się z nimi stało? -pyta pani
- Przejechał ich walec
- To przyjdź z dziadkami
- Ich też przejechał walec
- To co teraz Jasiu będziesz sam robił na świecie??? - pyta pani
- Dalej będę jeździł walcem!
O Jasiu