za tych 18 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Kantyczka Franka
  Jonasz Kofta
  Za tych co na morzu Za tych co na dnie Idź pielgrzymie boży Nie oglądaj się...

Cytaty

 • Muszą istnieć również tacy ludzie, którzy modlą się za tych, co nie modlą się wcale.
  Victor Marie Hugo

 • Zapal świeczkę za tych, których zabrał los. Zapal światło w oknie.
  Ryszard Riedel

Życzenia

 • Za tych co nie mogą i za tych co na morzu.
  Toasty

 • Za tych co na morzu i nie płacą alimentów!
  Toasty

 • Za tych co kochają bo kochać chcą.
  Za tych co w swym sercu mają dla drugich dom.
  Za tych co uśmiechem rozjaśniają życia cień
  Za tych BOGU dziękuję co dzień.
  Bożonarodzeniowe

 • Za tych, którzy nie mogą.
  Toasty

 • Wypijmy za tych, co nie piją, bo już swoje w życiu wypili. A także za to, aby w swoim postanowieniu wytrwali.
  Toasty

 • Za tych, co na morzu, ... oprócz Kriegsmarine
  Toasty

 • Za tych, co w kosmosie
  Toasty

 • Za tych, co garują
  Toasty

Wiadomości SMS

 • Muskam Cię delikatnie palcami ... Przesuwam po szparce ... Serce mi łomocze ... Otwieram ... Wsuwam dwa palce uf! Dzięki Ci portfeliku za tych kilka banknocików!
  Dwuznaczne

Dowcipy

 • "Któregoś dnia poszłam do miejscowej księgarni katolickiej i ujrzałam naklejkę na zderzak z napisem: "ZATRAB, JEŚLI KOCHASZ JEZUSA". Akurat byłam w szczególnym nastroju, ponieważ właśnie wróciłam ze wstrząsającego występu chóru, po którym odbyły się gromkie, wspólne modlitwy - więc kupiłam naklejkę i założyłam na zderzak.
  Jak dobrze, że to zrobiłam!!! Co za podniosłe doświadczenie nastąpiło później! Zatrzymałam się na czerwonych światłach na zatłoczonym skrzyżowaniu i pogrążyłam się w myślach o Bogu i o tym, jaki jest dobry... Nie zauważyłam, że światła się zmieniły. Jak to dobrze, że ktoś również kocha Jezusa, bo gdyby nie zatrąbił, nie zauważyłabym... a tak odkryłam, że MNÓSTWO ludzi kocha Jezusa! Więc gdy tam siedziałam, gość za mną zaczął trąbić, jak oszalały, potem otworzył okno i krzyknął: "Na miłość Boską! Naprzód! Naprzód! Jezu Chryste, naprzód!" Jakimże oddanym chwalcą Jezusa był ten człowiek! Potem każdy zaczął trąbić! Wychyliłam się przez okno i zaczęłam machać i uśmiechać się do tych wszystkich, pełnych miłości ludzi.
  Sama też kilkakrotnie nacisnęłam klakson, by dzielić z nimi tę miłość! Gdzieś z tyłu musiał być ktoś z Florydy, bo usłyszałam, jak krzyczał coś o "sunny beach". Ujrzałam innego człowieka, który w zabawny sposób wymachiwał dłonią, ze środkowym palcem uniesionym do góry. Gdy zapytałam nastoletniego wnuka, siedzącego z tyłu, co to może znaczyć, odpowiedział, że to chyba jest jakiś hawajski znak na szczęście, czy coś takiego. No cóż, nigdy nie spotkałam nikogo z Hawajów, więc wychyliłam się z okna i też pokazałam mu hawajski znak na szczęście.
  Wnuk wybuchnął śmiechem... Nawet jemu podobało się to religijne doświadczenie!
  Paru ludzi było tak ujętych radością tej chwili, że wysiedli z samochodów i zaczęli iść w moim kierunku. Z pewnością chcieli się wspólnie pomodlić, lub może zapytać, do jakiego Kościoła należę, ale właśnie zobaczyłam, że mam zielone światła. Pomachałam więc do wszystkich sióstr i braci z miłym uśmiechem, po czym przejechałam przez skrzyżowanie. Zauważyłam, że tylko mój samochód zdążył to zrobić, bo znowu zmieniły się światła - i poczułam smutek, że muszę już opuścić tych ludzi, po okazaniu sobie nawzajem tak pięknej miłości; otworzyłam więc okno i po raz ostatni pokazałam im wszystkim hawajski znak na szczęście, a potem odjechałam.
  Niech Bogu będzie chwała za tych cudownych ludzi!!!"
  Religijne

 • Zdarzyło się pewnego razu, że Unia Europejska posiadła złomowisko w samym środku pustyni. Unia orzekła, że ktoś może dokonać kradzieży ze złomowiska, zatem stworzyła stanowisko nocnego stróża i zatrudniła do tej pracy człowieka. Następnie Unia powiedziała:
  - Jak stróż nocny może wykonywać swoją pracę, kiedy nie dostał instrukcji?
  Stworzyła zatem Unia Dział Planowania i zatrudniła dwoje ludzi - jednego do pisania instrukcji, drugiego do odmierzania czasu pracy. Następnie Unia Europejska rzekła:
  - Skąd mogę wiedzieć, czy nocny stróż wykonuję swą pracę prawidłowo?
  Zatem Unia stworzyła dział Kontroli Pracy i zatrudniła dwoje ludzi, jednego do zbadania problemu, a drugiego do pisania raportów. Następnie Unia powiedziała:
  - W jakiś sposób należy tym wszystkim ludziom płacić.
  Unia stworzyła więc stanowisko referenta do spraw obliczania czasu pracy i księgowego, po czym zatrudniła na te stanowiska dwoje ludzi. I rzekła Unia:
  - Kto będzie odpowiadał za tych ludzi?
  I Unia stworzyła Dział Administracji i zatrudniła w nim troje ludzi - kierownika administracyjnego, jego zastępcę i sekretarkę. I Unia oznajmiła:
  - Przez rok przekroczyłam budżet o 18 tysięcy, muszę zatem dokonać cięć w budżecie.
  I zwolniła Unia z pracy nocnego stróża.
  O Unii Europejskiej

Piosenki

 • Łabędź
  Szanty
  Jest w mym kraju stroma ściana co się z morza wznosi pian tam żegnały żagle białe...

 • Ballada o Janosiku
  Turystyczne
  Gdy wokół siądziecie za stołem, by pić, Pomyślcie, jak dobrze na świecie jest żyć I choć...

 • Pójdę przez morze
  Turystyczne
  1. Rozbiję swój świat zabity deskami, Z tych desek zbuduję, jak z tęsknoty, łódź. Perły, korale...

 • Gdybym tak chciał dziękować Ci
  Religijne
  Gdybym tak chciał dziękować Ci Daleki w chmurach Panie, Za jakiś dar niezwykły, Może...