wyjaśnienia 7 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Sześć zim
  Tomas Tranströmer
  1 w czarnym hotelu śpi dziecko. A na zewnątrz noc zimowa: toczą się wielkookie kostki....

Cytaty

 • Teologia to próba wyjaśnienia problemu przez ludzi, którzy go nie rozumieją. W zamierzeniu nie służy wyjawieniu prawdy, lecz usatysfakcjonowanie pytającego.
  Elbert Hubbard

 • Wyjaśnienia wywołują na ogół więcej kłopotów niż pożytku. Na przykład: podobno kiedyś na przyjęciu ktoś zapytał słynnego filozofa Ly Tin Weedle'a „Po co przyszedłeś?”, i odpowiedź zajęła mu trzy lata.
  Terry Pratchett

 • Czasami najwięcej rzucają cienia własne wyjaśnienia.
  Jan Izydor Sztaudynger

Życzenia

 • - Czemu mu nie powiesz, że go kochasz?!
  - Bo nie chcę tego.
  - Czego nie chcesz?! Miłości...?
  - Co Ci przyszło do głowy?!
  Nie chcę, by znów odeszła bez wyjaśnienia.
  - Skąd wiesz, że odejdzie?
  - Zawsze odchodzi.
  - Nie zawsze.
  - Zawsze, kiedy jej najbardziej potrzebujemy.
  Złamane serce

Wiadomości SMS

 • UWAGA! Informujemy, że z Twojego numeru telefonu wykonywano rozmowy na numery w Bagdadzie (Irak). Odbiorcą były osoby powiązane z terrorystami islamskimi. Jesteśmy zmuszeni do wyłączenia Twojego telefonu do czasu wyjaśnienia sytuacji. Całą procedurę ułatwi i przyśpieszy dostarczenie świadectwa chrztu do najbliższego punktu plusgsm. Podpis: BOK PLUS GSM
  Śmieszne

Dowcipy

 • Wojsko. Do uszu generała doszło, że żołnierze robią sobie nocne wypady do wsi na dziewczynki. Postanowił sprawdzić to. Nocą poszedł do baraków, a tam faktycznie ani jednego wojaka nie ma. Postanowił czekać.
  Po jakimś czasie pojawia się jeden żołnierz, zziajany i widząc generała zaczyna się tłumaczyć:
  - Bardzo przepraszam, ale wszystko wyjaśnię. Miałem randkę z dziewczyną i tak jakoś czas zleciał. Pobiegłem na autobus, ale ten mi uciekł. Poszedłem na taxi, ale taxi zepsuło się. Znalazłem farmę, kupiłem konia, ale ten mi padł po drodze. Tak więc biegłem ile sił w nogach no i jestem.
  Generał nie wierzył w jego wyjaśnienia, ale że rozumie młodych facetów i ich potrzeby w stosunku do kobiet, pozwolił mu odejść bez żadnej kary.
  Po kilku minutach ośmiu innych żołnierzy przybiegło zziajanych. Widząc generała, każdy z nich zaczyna się identycznie tłumaczyć:
  - Bardzo przepraszam, ale wszystko wyjaśnię. Miałem randkę z dziewczyną i tak jakoś czas zleciał. Pobiegłem na autobus, ale ten mi uciekł. Poszedłem na taxi, ale taxi zepsuło się. Znalazłem farmę, kupiłem konia, ale ten mi padł po drodze. Tak więc biegłem ile sił w nogach no i jestem.
  Generał popatrzył na nich groźnym okiem, ale że dopiero co puścił pierwszego bez kary, to i im pozwolił odejść.
  Po chwili przybiega kolejny zziajany żołnierz i widząc generała zaczyna się tłumaczyć:
  - Bardzo przepraszam, ale wszystko wyjaśnię. Miałem randkę z dziewczyną i tak jakoś czas zleciał. Pobiegłem na autobus, ale ten mi uciekł. Poszedłem na taxi, ale...
  - Zepsuło się, tak?
  - Nie. Na drodze leżało tyle koni, że nie sposób było to wszystko objechać!
  O żołnierzach