wrażliwy 5 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Sposób
  Czesław Miłosz
  Tak wrażliwy na zapach szpitali i koszar, na nieodwołalność poniżenia Że powinien bym był spędzić życie...

Cytaty

 • (...)był on wrażliwy, udręczony, cierpiał na paranoiczne ataki i częste stany depresyjne, był kapryśny i nękany melancholią; krótko mówiąc, był skomplikowanym nowoczesnym człowiekiem.
  John Irving

Aforyzmy

 • Niestety, łajdak jest uważany za bardziej męskiego niż wrażliwy mężczyzna.
  Mężczyźni

 • Jesteś młody tak długo, jak długo jesteś wrażliwy. Wrażliwy na to, co piękne, dobre i wielkie. Wrażliwy na przesłania przyrody, człowieka i nieskończoności.
  Życie

Dowcipy

 • Przychodzi trzech pedałów do lekarza i skarżą się, że chyba mają nadwrażliwość odbytu. Lekarz mówi, że musi to zbadać. Bierze pierwszego gościa, każe mu zdjąć spodnie i się pochylić, potem wkłada mu miedzy pośladki drewniana szpatułkę lekarską i pyta:
  - Co pan czuje?
  - 40 letni jesion, który przeżył dwa pożary lasu, z okolic Suwałk, ścięty dwa sezony temu, obrobiony w tartaku koło Białegostoku, wykończony niemieckim papierem ściernym o ziarnie...
  - Dość! Ma pan wrażliwy odbyt, ale zobaczymy jak reszta.
  Wchodzi drugi pacjent, sytuacja się powtarza, tylko lekarz ładuje mu miedzy pośladki stetoskop i pyta:
  - Co pan czuje?
  - Niskoprocentowa ruda żelaza ze złóż północnej Szwecji, wydobyta około 5 lat temu, przetopiona w hucie w Zagłębiu Ruhry, z lekkim dodatkiem manganu, tytanu i...
  - Dość! Ma pan wrażliwy odbyt, ale jeszcze sprawdzę ostatniego z was.
  Wchodzi trzeci koleś, zdejmuje spodnie, pochyla się, lekarz wkurzony chlusnął mu w tyłek kubek gorącej herbaty, a on na to:
  - Oj oj oj!
  - Co, gorąca?!
  - Nie, gorzka!
  Pikantne