spory 11 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Już ja nie ten
  Franciszek Karpiński
  Lata moje ustąpiły, Nie wiodą już o mnie spory, Jak się dziewczęta kłóciły Za czasów pięknej...

 • Do Jana...
  Jan Andrzej Morsztyn
  Gwiazd jasne niebo, piasku morskie brzegi, Kropel spory deszcz, spłachcia gęste śniegi, Nie tyle mają...

Cytaty

 • Spory procent osób, które spotykamy na ulicach, to ludzie puści w środku, a zatem ludzi, którzy są już martwi. Szczęściem dla nas, nie dostrzegamy tego i nie zdajemy sobie sprawy. Gdybyśmy wiedzieli, jak wielu ludzi jest de facto martwych i ilu z nich sprawuje władzę nad naszym życiem, ze zgrozy postradalibyśmy zmysły.
  Nancy A. Collins

 • Jeśli twoja chatka zupełnie zniknęła z powierzchni, nie narzekaj. Masz jeszcze spory zapas śniegu, z którym możesz zrobić, co chcesz.
  Alan Alexander Milne

Życzenia

 • W tym radosnym oczekiwanym dniu gdzie gasną spory, goją się rany.Życzę ci zdrowia i miłości niech mały Jezus w sercu zagości.Szczerości duszy zapachu ciasta przyjaźni,która jak miłośc wzrasta.Kochanej twarzy co rano budzi i wokół pełno życzliwych ludzi.
  Bożonarodzeniowe

 • Duchy, strzygi i upiory,
  Dziś harcują, toczą spory.
  Kogo to dziś upolują,
  Komu figla zaserwują.
  Duchów tych się trzeba bać,
  Nie wiesz, co się może stać!
  Halloween

Wiadomości SMS

 • Mój łobuzie, mój szalony - pójdę z Tobą w ten świat spory. Pójdę w ogień, pójdę w las, aż nas nie zatrzyma czas. Będę z Tobą zawsze, wszędzie tak, jak mrówki i łabędzie. Kochać Cię za dnia i w nocy, będę zawsze do pomocy. Kocham tylko Ciebie - jesteś piękna i wspaniała.
  Miłosne

Dowcipy

 • Poszedł facet do lekarza z próbka moczu. Lekarz odkręcił słoiczek, pociągnął spory łyk. Facet zbladł, a lekarz popłukał trochę w ustach, zadarł głowę do góry i zrobił tak: glugluglu, po czym połknął.
  Uśmiechnął się i powiedział:
  - Mocz w porządku. Proszę jutro przynieść kał...
  Na drugi dzień facet przychodzi z próbką kału, podaje lekarzowi. Ten wyjmuje z szuflady łyżeczkę, otwiera słoik... Pacjent znowu blednie. Lekarz miesza łyżeczką w słoiku, wyciąga porcję, ogląda wącha... Facet robi się zielony... Wtedy lekarz wkłada łyżeczkę do ust, mlaska, uśmiecha się. Facet ma już żołądek w gardle. Nagle lekarz przełyka i podsuwa łyżeczkę pacjentowi z pytaniem:
  - Poczęstuje się pan?
  Pacjent energicznym ruchem głowy zaprzecza. Wtedy lekarz rzuca z triumfem:
  - Mamy pierwszy objaw! Po czym zapisuje w zeszycie: brak łaknienia.
  O lekarzach

 • Był rok 1943. Spory konwój przemierzał wody północnego Atlantyku w drodze do Murmańska. Była jasna, księżycowa noc. Na mostku polskiego statku, kapitan wzywa bosmana i rzecze:
  - Widzicie, bosmanie, ten ląd trzy mile na prawej burcie? Właśnie U-boot strzelił torpedę. Idziemy w ciasnym szyku bez możliwości manewru. Według moich obliczeń, torpeda ta trafi nas za pięć minut. Zejdźcie do załogi i przygotujcie marynarzy do opuszczenia statku. Nie ma dla nas ratunku.
  Bosman, nie dyskutując, czym prędzej ruszył w głąb parowca by wykonać rozkaz. Ale że był osobnikiem nie pozbawionym humoru, a przy tym chłop jak niedźwiedź, postanowił obrócić całą sprawę w żart. Wszedł do pomieszczeń załogi, zebrał marynarzy i rzecze:
  - Widzicie, chłopcy, ten stołek tutaj? Jak zaraz pier*.*nę w niego członkiem, to cały statek w drebiezgi pójdzie.
  Marynarze, acz doskonale wiedzieli o mitycznej wręcz sile bosmana, tym razem wybuchnęli śmiechem, kiwając głowami z niedowierzaniem. Rozeźlił się bosman okrutnie i jak nie wrzaśnie:
  - To się załóżcie, gnojki jedne, jak żeście tacy pewni, a w międzyczasie zakładać kamizelki ratunkowe.
  Rozweseleni marynarze zaczęli zbierać pulę zakładu, zakładając przy okazji kapoki. Bosman odczekał chwilę, spojrzał na zegarek, nonszalanckim ruchem wyciągnął narzędzie, spojrzał pogardliwie wokoło i BUM!
  Statek poszedł w drzazgi! Pośród rozbitków, którzy uszli z życiem, byli bosman i kapitan. W pewnym momencie podpływa do bosmana kapitan, cały szary z przerażenia.
  - Na Boga, bosmanie, co się stało? Torpeda minęła statek za rufą!!!
  Różne

 • Przechodzi facet przez granicę prowadząc rower. Na rowerze przewieszony przez ramę spory worek. Celnik pyta:
  - Co pan tam wiezie?
  - Piasek.
  - Proszę przejść na bok.
  Przeszli. Po sprawdzeniu okazało się, że rzeczywiście w worku jest tylko piasek. Sytuacja powtarza się kilka razy dziennie, przez parę dni. Za każdym razem go sprawdzają itp. W końcu celnik mówi:
  - Wiemy, że pan coś przemyca. Nie wiemy co. Darujemy panu wszystko, ale tylko niech pan nam w końcu powie co pan przewozi.
  - Panowie, rowery!
  O handlowcach

Piosenki

 • Jest taki dzień
  Kolędy i Pastorałki
  Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest...