sięgać 6 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Śmierć
  Kazimierz Przerwa-Tetmajer
    Z żywymi trzeba naprzód iść, po zycie sięgać nowe, a nie z martwymi ziemię gryźć, umarłych...

 • Confiteor
  Stanisław Przybyszewski
  CONFITEOR Przystępując do rozwinięcia naszych pojęć o sztuce, uważamy za niepotrzebne sięgać do zdań estetyków, uważamy...

Cytaty

 • Spoglądać w górę, sięgać myślą poza granice widzialnego świata... i wznosić się wyżej... zawsze wyżej.
  Louis Pasteur

 • Czy możemy sobie postanowić, że będziemy sięgać po najważniejsze ze wszystkich spisanych orędzi, po Słowo Boże, Biblię Świętą, że będziemy ją poznawać i starać się do niej stosować? Na jej kartach znajdujemy rozwiązanie wszystkich problemów, jakie kiedykolwiek trapiły człowieka.
  Ronald Reagan

 • Kiedy chcesz się czegoś nauczyć, nie trzeba sięgać po książkę. Trzeba z kimś porozmawiać.
  Éric-Emmanuel Schmitt

Życzenia

 • Pewien młody chłopak w upalny dzień wybrał się nad rzekę wykąpać. Rozebrał się i wszedł do wody. Kiedy woda sięgała mu do ramion, zorientował się że zapomniał zdjąć i zostawić na brzegu kapelusz. Odwrócił się więc i zaczął wracać na brzeg i spostrzegł że obok jego ubrania stoi przepiękna dziewczyna. Kiedy woda zaczęła sięgać mu do lędźwi zdjął kapelusz i przykrył swoją męskość. Doszedł na brzeg i wtedy dziewczyna powiedziała do niego: odejmij jedną rękę od kapelusza. Młodzieniec zrobił to. Odejmij druga rękę - powiedziała dziewczyna. Młodzieniec uczynił tak jak kazała mu dziewczyna. Wypijmy za siłę która nadal przytrzymywała kapelusz.
  Toasty