sekundy 12 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • M - 1
  ks. Jan Twardowski
  Sekundy lecą na łeb i na szyję minuty wyruszają w podróż niebezpieczną godziny przemijają jak lipiec...

Cytaty

 • Czas zjada z apetytem sekundy.
  Antoni Regulski

 • W [...] trudnych sytuacjach wartość poszczególnych przyjaźni rozpoznaje się w ułamku sekundy, z szybkością błyskawicy.
  Christel Zachert

Aforyzmy

 • Aby poznać wartość jednego roku, zapytaj studenta, który odpadł w egzaminach końcowych. Aby poznać wartość jednego miesiąca, porozmawiaj z matką, która za wcześnie urodziła dziecko. Aby poznać wartość jednego tygodnia, porozmawiaj z wydawcą tygodnika. Aby poznać wartość jednej godziny, spytaj zakochanych, którzy czekają na to, aby się zobaczyć. Aby poznać wartość jednej minuty zapytaj kogoś, kto spóźnił się na swój pociąg, autobus lub samolot. Aby poznać wartość jednej sekundy, porozmawiaj z kimś, kto przeżył wypadek. Aby poznać wartość jednej milisekundy, zapytaj kogoś, kto podczas igrzysk olimpijskich zdobył srebrny medal Czas na nikogo nie czeka. Zbieraj wszystkie chwile, które pozostają, ponieważ są tego warte. Dziel je z wyjątkowym człowiekiem, a one będą jeszcze bardziej wartościowe
  Życie

 • Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy. Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matke, której dziecko przyszło na świat za wcześnie. Żeby docenić wartosc godziny, zapytaj zakochanych czekającyhc na to, żeby się zobaczyć. Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś kto przegapił autobus albo samolot. Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś kto przeżył wypadek. Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
  Życie

Życzenia

 • Nie ma sekundy, w której o Tobie bym nie myślał
  Nie ma minuty, w której nie chciał bym Ci powiedzieć czegoś miłego
  Nie ma godziny, w której bym o Tobie nie wspomniał
  Nie ma dnia, w którym bym nie chciał Ciebie ujrzeć
  i poza tym każdego dnia żyć bez Ciebie nie mogę,
  ponieważ tak bardzo bardzo Kocham Cię,
  nie tylko całym sercem, ale też całym sobą,
  dlatego że jesteś, jesteś moim jedynym numerem jeden.

  Szczęśliwe chwile i te nie szczęśliwe,
  te wszystkie wzloty i upadki spędziłem z Tobą, spędzam
  i chcę spędzać.
  Miłosne

Wiadomości SMS

 • Minuta do minuty.
  Sekunda do sekundy.
  Każdą chwilę odliczam..
  Już niedługo.
  Jeszcze troszku i Cię ujrzę.
  Jeszcze chwilka i się przytulę.
  Kocham Cię :*
  Miłosne

Dowcipy

 • Międzynarodowy wyścig kolarski. Peleton właśnie zbliża się do ostatniego odcinka wyścigu. Lecz nagle... Co to?! Ktoś, nie wiadomo dlaczego rozlał na tor beczkę oleju, teraz na zakręcie czeka na kolarzy duża śliska plama. Ależ się będzie działo! Wpadają pierwsi zawodnicy. Oto właśnie reprezentant Rosji z gromkim okrzykiem i gracją rzuconej cegły pędzi na spotkanie Matuszki Ziemi. Zaraz po nim Niemiec atakuje kierownicę roweru, bierze szturmem, przelatuje nad nią i po krótkiej powietrznej walce solidnie grzmoci o ziemię.
  Sekundy później Anglik ze stoickim spokojem, flegmatycznie zsuwa się z roweru i zajmuje pozycję horyzontalną pod kołami swego bicykla. Następnie Francuz, jak na prawdziwego kochanka przystało, chwilę balansuje wyprostowany po czym pada brzuchem na wyczekującą go tęsknie ulicę. Włoch zdążył tylko krzyknąć "Mamma mia!" i już leży rozpłaszczony na asfalcie jak dobra pizza na patelni. Amerykanin chwilę walczył próbując utrzymać się na siodełku wierzgającego roweru, jednak podobnie jak poprzednicy zostaje zmieciony z rumaka niczym kowboj na rodeo. Wszyscy dają pokaz prawdziwie sportowej determinacji, walki i fantazji, tylko Polak, wjeżdżając zresztą jako jeden z ostatnich, wziął się i zwyczajnie wyj*bał...
  O Polaku, Rusku i Niemcu

 • Jaka jest najseksowniejsza kobieta na świecie?
  Odpowiedź:
  Nauczycielka, bo:
  1. ma klasę
  2. ma okres dwa razy do roku
  3. stawia pałę w dwie sekundy
  4. potrafi pieprzyć 45 minut bez przerwy
  Pikantne

 • Po ostatnich wydarzeniach na torach F1 kierownictwo BMW zdecydowało przetestować polskich mechaników. Niestety Polacy nie przeszli testów.
  Pomimo, że wymienili opony o 2 sekundy szybciej niż ich niemieccy odpowiednicy, kierownictwu nie spodobało się to, że jednocześnie przemalowali bolid i przebili numery silnika.
  O Polaku, Rusku i Niemcu

 • Trzech facetów siedzi w barze i opowiada o tym, co kupili swoim żonom na urodziny.
  Pierwszy z nich mówi:
  - Ja kupiłem swojej zonie coś, co idzie od 0 do 100 w niecałe 6 sekund.
  Pozostali pytają - co to?
  - Ach, wiecie, białe Porsche tak pięknie pasuje do jej blond włosów.
  - Za to ja kupiłem swojej żonie coś, co od 0 do 100 potrzebuje zaledwie 4 sekundy - mówi drugi - kupiłem jej Ferrari! Czerwone! Bo tak jej pięknie z jej rudymi, rozwianymi włosami.
  Na to trzeci:
  - A ja kupiłem żonie coś, co do setki potrzebuje krócej niż sekundę.
  - Przesadzasz. Nie ma tak szybkiego samochodu.
  - Ale ja nie kupiłem jej samochodu... kupiłem wagę.
  Różne

Piosenki

 • Gdzie się spieszysz
  Turystyczne
  Gdzie się spieszysz, dokąd pędzisz wciąż, Czy nie widzisz świateł, które dłońmi kryjesz tak jak murem,...