problemy 32 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Hamowanie
  Andrzej Waligórski
      Poczciwiejemy, mój stary, poczciwiejemy, Marzą nam się podmiejskie dworce, Nie nam stawiać na ostrzu problemy...

 • Do Studentów
  Sławomir Matusz
  Mówię do studentów: studiuje ten, kto studiuje problemy które go nurtują....

Cytaty

 • Problemy są jak przymusy. Wszystko idzie świetnie, dopóki nie wybuchną.
  Julio Cortázar

 • Problemy stwarzają tylko okazje do szukania rozwiązań!
  Olivia Goldsmith

 • Fakt, że ludzkie problemy bywają śmieszne, a ludzie mimo to są często smutni, stanowi dla mnie jedynie rzeczywistą sprzeczność.
  John Irving

 • Miłość jest prosta jak pojazd. Problemy sprawiają dopiero kierowca, pasażerowie i droga
  Franz Kafka

 • Żadne tzw. problemy ludzkie nie dadzą się rozwiązać. One są tylko po to, aby je przeżyć. A to właśnie jest najtrudniejsze.
  Anna Kamieńska

 • Próbując postawić diagnozę psychiatryczną na najbliższe lat kilkadziesiąt, można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że zasadnicze problemy ludzkie nie ulegną zmianie; pozostaną takie same, jakimi były przed setkami i tysiącami lat.
  Antoni Kępiński

 • Mózg się zużywa i razem z nim problemy.
  Sławomir Mrożek

 • Możesz stworzyć wspaniały program, który kroi na plasterki, w kostkę oraz rozwiązuje wszystkie problemy świata, ale będzie bezużyteczny, jeśli nie określisz, do czego służy.
  Steve Oualline

 • Niewidoczny Uniwersytet nigdy nie przyjmował kobiet na studia; tłumaczono mętnie, że w grę wchodzą problemy z kanalizacją, lecz rzeczywistą przyczyną była niewypowiedziana trwoga, że gdyby pozwolić kobietom na zabawy z magią, prawdopodobnie radziłyby sobie znakomicie.
  Terry Pratchett

 • Współczesny mężczyzna ma bardzo poważne problemy, ponieważ jest zaszczuty. Uczy się od dziecka że nic, co kobiece, nie może iść w parze z tym, co męskie. Ale mężczyzna nosi w sobie kobietę i dopóki nie wie, że droga do zrozumienia siebie prowadzi przez połączenie przeciwieństw, harmonię elementów męskich i kobiecych, dopóty nie stanie się człowiekiem mądrym.
  Krzysztof Pieczyński

 • Problemy są jak karaluchy. [...] Póki kryje je ciemność, wcale się nie boją, ale wystarczy poświecić, a natychmiast się spłoszą i pierzchną.
  Carlos Ruíz Zafón

 • [...] problemy zawsze się zaczynają wtedy, kiedy na scenę wkraczają pośrednicy Boga, czy ich imię brzmi Jezus czy Mahomet, żeby nie wspomnieć już pomniejszych proroków i zwiastunów.
  José Saramago

 • Jest tragedią ludzkości, że rozwiązuje ona problemy kosmosu, zanim jeszcze rozwiązała problemy ziemskie.
  John Steinbeck

 • Ty mnie, Serce, nie rozśmieszaj, ja mam ze śmiechem problemy.
  Janusz Leon Wiśniewski

 • Wszystko wokół się zmienia Nawet ty Nasze wspólne marzenia To my Małe i duże problemy Przeżyjemy To nic Dla nas Razem wszystko przetrwamy Nawet złe dni Farba - Chcę tu zostać K.C.D...

Aforyzmy

 • Miłość to bicie serca, czuły dotyk, zaufanie, to szczęście na widok drugiej osoby. To także rozczarowania, problemy, żale. Ale przede wszystkim to uczucie które potrafi stworzyć własne uosobienie piekna.To też pomoc ukochanej osobie. To chęć bycia potrzebnym.To nauka wszystkiego od nowa.. w innym świetle
  Miłość

Życzenia

 • 25 lat spędzonych razem jest dla nas -dzieci pięknym obrazem, jak przez problemy, trud codzienności pozostać nadal wiernym miłości. Ze srebrnych godów cieszymy się z Wami i wnet na złote gody czekamy.
  Jubileuszowe

 • Pozwól choć ten ostatni raz przytulić się do ciebie, w twoich ramionach wszystkie problemy udusić, ciepłem twojego serca wypalić:(
  Miłosne

 • Kochanie ja wiem, że jestem głupia i robię ci problemy o nic, ale to tylko przez to, że tęsknię za tobą i już na głowę dostaję, a jak jeszcze ty o dziewczynach mi gadasz, to już w ogóle mi odbija. Kocham cię bardzo mocno i nie chcę cię stracić, bo jesteś dla mnie wszystkim. Jesteś moim jedynym spełnionym marzeniem, moim skarbem :*** Dla ciebie naprawdę zrobiłabym wszystko: otworzyła niebo, przyciągnęła je blisko, byś mógł po nim stąpać jak anioł, bo tak bardzo chcę tobą się zająć! Zapamiętaj te słowa i każde me tchnienie, każda ma myśl jest tylko dla ciebie. Proszę, popatrz, ja naprawdę cię kocham i nie gniewaj się już.
  Miłość uskrzydla, uczy latać, za tobą pójdę w ogień lub na koniec świata! Przepraszam Cię, Damianie, zawsze kochająca Cię Beata:* Jeszcze raz przepraszam.
  Przeprosiny

 • By Wam wszystko pasowało,
  by kłopotów było mało, byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy, by się wiodło znakomicie, by wesołe tyło życie!
  Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I ja spieszę z życzeniami, bo nie mogę być tam z wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w Świętą Noc.
  Bożonarodzeniowe

 • By Wam wszystko pasowało,
  by kłopotów było mało,
  byście zawsze byli zdrowi,
  by problemy były z głowy,
  by się wiodło znakomicie,
  by wesołe było życie!
  życzy .... :)
  Bożonarodzeniowe

Wiadomości SMS

 • Życzę miłości, co wnet się zjawia i roztropności, co dobra jest. Gdy masz problemy, to nie łam się, bo ona kocha naprawdę Cię.
  Miłosne

Dowcipy

 • Jak zwykle, po ślubie kończy się sielanka, a zaczynają się problemy. Pewnego dnia przychodzi mąż z pracy, a kran w domu cieknie. Żona pyta:
  - Może byś naprawił kran?
  Mąż mówi:
  - A co ja, hydraulik?
  Na drugi dzień ogródek jest nie skopany. Żona znowu się pyta:
  - Może byś skopał ogródek?
  - A co ja, ogrodnik?
  Na trzeci dzień mąż przychodzi i krany nie ciekną i ogródek jest skopany. Mąż się pyta żony:
  - Kto wszystko zrobił?
  A żona:
  - Sąsiad powiedział, że zrobi to wszystko za ciebie, jeśli upiekę mu jakieś pyszne ciasto, albo się z nim prześpię.
  - No i co mu upiekłaś?
  A żona:
  - A co ja, cukiernik?
  O mężu i żonie

 • - Koleżanka pije?
  - Nie.
  - Dlaczego?
  - Mam problemy z nogami.
  - Uginają się?
  - Nie, rozkładają...
  Pikantne

 • Zarządca pola golfowego miał wieczne problemy z pracownikami, więc w końcu kupił super-mega-cool cztery roboty, sam kevlar i stal nierdzewna - automatyczne koszenie, zbieranie śmieci itd. Właściciel klubu spotkał go miesiąc później i mówi:
  - Wie pan, jestem pod wrażeniem - idealny porządek, ani jedna trawka nie odstaje, dołki świetnie utrzymane - rewelacja. Jest tylko jeden problem - niektórzy gracze skarżą się, że słońce się od tych pana robotów odbija i potrafi oślepić podczas uderzenia....
  - Nie ma problemu - powiedział zarządca - to akurat jest do rozwiązania w jeden dzień.
  Wskoczył w samochód, kupił cztery wiadra czarnej olejnej i machnął roboty na czarno.
  Następnego dnia trzy z nich nie stawiły się do pracy, a czwarty obrabował biuro i sp****olił...
  Różne

 • Pewien facet miał problemy ze wzwodem. Lekarz po przeprowadzeniu wszystkich badań, zaordynował mu długotrwałą kurację.
  - Proszę pana - rzekł - tu jest 20 tabletek. Ma pan brać jedną co tydzień. Po dwudziestu tygodniach, na pewno pana organ wróci do normy.
  Wszystko byłoby dobrze, gdyby pacjent był cierpliwy. Niestety. Pierwszego dnia doszedł do wniosku, że nie będzie tak długo czekał i zeżarł wszystkie pigułki popijając wódką. Rano już nie żył. Rodzina popłakała, pożałowała i pochowała delikwenta na miejskim cmentarzu. Po tygodniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Marmurowy pomnik, który ufundowała ciotka, rozleciał się a spod gruzów zaczął wyrastać penis. Był każdego dnia dłuższy i dłuższy. Odcinany odrastał i rósł jeszcze szybciej. Zebrała się rada miejska ale nikt nie mógł znaleźć sensownego rozwiązania. Aż pojawił się miejscowy grabarz, który za 10 butelek wina podjął się rozwiązać problem. Szybciutko walnął trzy buteleczki i na oczach zdumionych radnych rozkopał grób i przekręcił faceta twarzą do dołu. Nie, nie to jeszcze nie koniec! Minął rok. Na 42 ulicy w Nowym Jorku pękł asfalt. Ze szczeliny zaczął wyrastać penis, który rósł bardzo szybko i żadne środki chemiczne ani działania polegające na obcinaniu tegoż nic nie dawały. Rada miejska z Burmistrzem na czele była bezsilna. Wyznaczono wysoką nagrodę dla tego, który zaradzi zaistniałej sytuacji. Po paru dniach do Burmistrza zgłosił się stary Turek i powiedział.
  - Dam sobie z tym radę, ale chcę dostać w dzierżawę na 99 lat teren w promieniu 20 metrów od "epicentrum".
  - Jeśli sobie poradzisz - krzykną Burmistrz - to dostaniesz to miejsce nawet na 300 lat.
  Podpisali stosowne umowy i od tego czasu na 42-giej Ulicy w Nowym Jorku sprzedają najlepszy turecki kebab na świecie.
  Różne

 • - Cześć, jestem Darek. Pije od 20 lat. Przyszedłem tutaj, bo podobno rozwiązujecie problemy związane z alkoholem.
  - Oczywiście. Powiedz nam, jak możemy Ci pomóc?
  - Brakuje mi 1,50 zł.
  Różne

Piosenki

 • Pogwarz ze mną
  Religijne
  Pogwarz ze mną święty Franciszku, ugwarz tak jak z bratem Jałowcem. Chcę zapytać Ciebie o wszystko,...

 • Druh Wicek
  Harcerskie
  1. Wszystko co miałeś, życie i chleb, oddać pragnąłeś, by szczęście mieć. Nie chciałeś wiele...

 • Piosenka o Kaziu
  Religijne
  1.Pewien bardzo mały Kazio powraca z kościoła DGDA - Mamo, mamo! - juz od progu głośno...