poświęcenie 14 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Poświęcenie
  Jan Brzechwa
  Dzień taki chłodny, taki pogodny, Bieli się światu śnieg pierworodny, Szklane obłoki, dymy na wietrze, Coraz...

Cytaty

 • Poświęcenie jest ofiarą dobrego dla lepszego.
  Jan Fedorowicz

 • Jeśli uznam, że moje poświęcenie było daremne, nie zawaham się ani przez chwilę i zrezygnuję z prezydentury na rzecz osoby, która będzie miała większą szansę na sukces.
  Juan Perón

 • Potraktowałem swoje wejście do rządu jako patriotyczne poświęcenie. Jeśli jednak któregoś dnia stwierdzę, że naród nie jest ze mną w tym poświęceniu, nie zostanę na stanowisku ani dnia dłużej. [...] Skończyły się czasy, gdy wznoszono okrzyki na cześć Peróna, nadszedł czas gdy trzeba go bronić.
  Juan Perón

 • Miłość niesie w sobie ogromny ładunek tajemnej siły, mocy, która wynosi poświęcenie ponad majestat Boga, prawa, społeczeństwa. To za jej sprawą jesteśmy pokorni, wytrwali, silni i ulegli, upadamy i podnosimy się, żyjemy i przebaczamy.
  Barbara Rosiek

 • Nie znam innego sposobu umacniania miłości niż poświęcenie dla miłości.
  Antoine de Saint-Exupéry

Życzenia

 • Czym jest miłość ?
  To nie tyko ból i łzy?
  To zrozumienie wyrzeczenie i poświęcenie.
  Miłość to coś pięknego
  spotkać morze każdego.
  Miłością dla mnie jesteś kotku TY.
  Miłosne

 • Dziękuję ci za miłość twą, czułość, spokój, uśmiech twój.
  Dziękuję za poświęcenie, moc, za życie wśród chmur.
  Ty byłeś przy mnie w momentach złych i wtedy ocierałeś mi łzy.
  W chwilach radości razem cieszyliśmy się, lecz teraz nadszedł osobny czas.
  Drogi dwie i dwoje nas...
  Wśród czterech stron świata rozejdziemy się w kierunkach dwóch.
  Ty i ja osobno już, przepraszam cię za ból i łzy.
  Musisz znów siłę mieć, byś kiedyś mógł powiedzieć, że ja wspomnieniem jestem już.
  Złamane serce

Wiadomości SMS

 • Miłość to szlachetna cnota, miłość - poświęcenie, ofiaruję ją dziś Tobie, bo najbardziej Ciebie cenię.
  Miłosne

Dowcipy

 • Kiedyś, nie tak dawno temu żył sobie pewien młody gość, który lubił jeść kapustę z grochem. Oczywiście wiadomo jaka reakcja następowała w jego organizmie, krótko po spożyciu owej skądinąd wyszukanej potrawy. Pewnego dnia spotkał dziewczynę i się w niej zakochał, ze wzajemnością. Kiedy zdecydowali się pobrać, młody człowiek uzmysłowił sobie, że nie może już więcej jeść grochu z kapustą, i będzie to jego poświęcenie za znalezienie szczęścia osobistego. Po krótkim czasie ożenił się. Trzy miesiące minęły i młody człowiek powracając do domu z pracy, przechodził koło restauracji. Nie mógł nie zauważyć pociągającego i miłego dla nosa zapachu grochu z kapustą, aż zakręciło mu się w głowie, nie namyślając się długo wszedł do knajpki i zamówił jeden za drugim aż trzy talerze swojego przysmaku, wiedząc, że ma do domu jeszcze kawałek drogi, więc efekt tej potrawy powinien zostawić na świeżym powietrzu. Oczywiście po drodze sobie wesoło popierdywał, przybywając pod swoje drzwi całkiem bezpiecznie, że nic z gazów już nie zostało w żołądku.
  Żona przywitała go od progu i wyglądała na podekscytowaną:
  - Kochanie mam dla Ciebie niespodziankę, którą dostaniesz przy obiedzie!
  Po czym zakręciła mu chusteczkę na głowie, i niewidzącego nic pociągnęła do stołu. Musiał jej obiecać, że absolutnie nie będzie podglądał, aż ona nie zdejmie mu chusteczki z oczu. Gdy żona już miała odsłonić mu oczy, w tym samym momencie zadzwonił telefon. Mąż się ucieszył, bo nagle poczuł że znowu ma ochotę na wypuszczenie następnego, żona jeszcze raz kazała mu obiecać, że nie będzie podglądał i poszła odebrać telefon, on wykorzystał ten moment podniósł jedną nogę i z ulgą wydał odstrzał. Nie tylko, że był on głośny, ale również i śmierdział jak tuzin zgniłych jajek. Facet miał problemy przez moment ze znalezieniem tchu, więc pomacał za serwetką i rozdmuchał powietrze wokół siebie, po tym jednym poczuł się znacznie lepiej, ale następny już czekał, nie zastanawiając się długo, mąż podniósł drugą nogę i sruuuuu, następny wyleciał mu z hukiem. Tym razem był on jeszcze bardziej śmierdzący, więc musiał się odwachlowywać rękami przez dobrą chwilę zanim smród opuścił go. I znowu poczuł, że mu się zbiera, tym razem pierdnął tak głośno, że było słychać pobrzękiwanie szklanek, a kwiatki na stole mocno przywiędły. Cały czas przysłuchiwał się czy żona już kończy rozmowę i dotrzymując przyrzeczenia nie podglądał co żona przygotowała mu na obiad. Przez następne 10-ęć minut mąż podpierdywał sobie, a że smród był za każdym razem okropny, więc musiał się odganiać od niego serwetką. Kiedy usłyszał, że żona odkłada słuchawkę szybko położył serwetkę na kolanach, uśmiechając się z zadowolenia i udając niewinnego. Żona przepraszając, że tak długo musiał czekać i upewniając się, że nie podglądał, zdjęła mu chusteczkę z oczu i wykrzyknęła radośnie:
  NIESPODZIANKA!!!
  Ku jego kompletnemu zdziwieniu, zobaczył stół zastawiony a przy nim tuzin gości siedzących i czekających na rozpoczęcie imprezy imieninowej.
  O mężu i żonie

Piosenki

 • Ballada o krzyżowcu
  Harcerskie
  Wolniej, wolniej, wstrzymaj konia.........e Dokąd pędzisz w stal odziany..........A Pewnie tam, gdzie błyszczą w dali..........C Jeruzalem...

 • Cierniami uwieńczoną
  Religijne
  Cierniami uwieńczoną głębokich pełno ran, Zbolałą i skrwawioną już głowę skłonił Pan, O głowo mego Boga,...

 • Nieznany
  Harcerskie
  1. W wielkim lesie potężnym lesie A D Drużyna harcerska śpi A E W ogromnym lesie...

 • Wieża spadochronowa
  Harcerskie
  W parku na ławce w zwyczajny dzień FCG Środa czy piątek nieważne to FCG Ważne...