nowemu 9 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Powroty
  Alicja Rybałko
  Wyjechać to prawie to samo co umrzeć. Powraca się jako kto inny, z inną duszą...

 • Przeniosłem się do Dublinu
  John Berryman
  Przeniosłem się do Dublinu, żeby to z tobą domówić, majestatyczny Cieniu, którego studiowałem tak żarliwie przed...

 • Handel
  Charles Bukowski
  prowadziłem te ciężarówki tak ostro i długo że mi prawa stopa drętwiała od naciskania na gaz....

 • Na jedność tułaczy
  Maria Konopnicka
  Kiedy ocean oddzielił nas wielki Od matki naszej, ziemi-rodzicielki, Każdy z nas uniósł za góry,...

 • Aniołowie snu Jakubowego
  Stanisław Wyspiański
  1. Witaj, promieniu życia. 2. Żegnaj mi, słońce dnia. 1. Zawitaj, jutrznio, zorzo. 2. Zanika krasa...

Cytaty

 • Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą - ta pamięć daje im nieśmiertelność.
  Rafał Kosik

Aforyzmy

 • Milosc - jest jak narkotyk. Na poczatku odczuwasz euforie, poddajesz sie calkowitemu nowemu uczuciu. A nastepnego dnia chcesz wiecej. I choc jeszcze nie wpadles w nalog, to jednak poczules juz jej smak i wierzysz, ze bedziesz mogl nad nia zapanowac. Myslisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz sie do niej i stajesz sie uzalezniony, wtedy myslisz o niej przez trzy godziny a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w poblizu, czujesz to samo co narkomani, kiedy nie moga zdobyc narkotyku. Oni kradna i ponizaja sie, by za wszelka cene dostac to czego tak bardzo im brakuje. A ty jestes gotow na wszystko, by zdobyc milosc?
  Miłość

Życzenia

 • Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.
  Miłosne

Dowcipy

 • - Tu przed panem mieszkał kiedyś profesor- wynalazca, który robił w tym właśnie pokoju rozmaite eksperymenty - wyjaśnia administrator nowemu lokatorowi.
  - Ta plama na suficie to pewnie wynik tych eksperymentów?
  - Nie, to właśnie ten profesor...
  O nauczycielach