kilometry 8 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Kiedy śpisz
  Artur Szuba
  kiedy śpisz przedzieram się przez kilometry perforowanej taśmy coraz bliżej ognia pełen furii wchodzę...

Cytaty

 • Budząc się każdego dnia, wyruszasz w drogę. Zasypiając, możesz przeliczyć przebyte kilometry rozmów, zachwytów, kłopotów, rozmyślań. Jeśli każdego ranka wiesz, dokąd i dlaczego tam chcesz dotrzeć, czeka cię radość nienadaremnej drogi.
  Agnieszka Bieńkowska

Życzenia

 • Spójrz na niebo, a zobaczysz to samo niebo, które jest nad moją głową.
  Spójrz na słońce, a zobaczysz to samo słońce, które i mnie grzeje.
  Spójrz na gwiazdy, a zobaczysz te same gwiazdy, które i ja liczę.
  Nawet gdy kilometry nas dzielą, spójrz – jesteśmy blisko...
  Miłosne

Dowcipy

 • Na tonącym okręcie spanikowany pasażer podbiega do kapitana i pyta:
  - Panie kapitanie, a daleko stąd do najbliższego lądu.
  - Uuuu! Będzie jakieś dwa kilometry.
  - Dwa kilometry? Hmm. W którą stronę mam płynąć?
  - W dół.
  Różne

 • Mąż wrócił z pracy i zobaczył, jak trójka jego dzieci siedziała przed domem, ciągle ubrana w piżamy i bawiła się w błocie wśród pustych pudełek po chińszczyźnie, porozrzucanych po całym ogródku. Drzwi do auta żony były otwarte, podobnie jak drzwi wejściowe do domu i nie było najmniejszego śladu po psie. Mężczyzna wszedł do domu i zobaczył jeszcze większy bałagan. Lampa leżała przewrócona, a chodnik był zawinięty pod samą ścianę.
  Na środku pokoju głośno grał telewizor na kanale z kreskówkami, a jadalnia była zarzucona zabawkami i różnymi częściami garderoby. W kuchni nie było lepiej: w zlewie stała góra naczyń, resztki śniadania były porozrzucane po stole, lodówka stała szeroko otwarta, psie jedzenie było wyrzucone na podłogę, stłuczona szklanka leżała pod stołem, a przy tylnych drzwiach była usypana kupka z piasku.
  Mężczyzna szybko wbiegł na schody, depcząc przy okazji kolejne zabawki i kolejne ciuchy, ale nie zważał na to, tylko szukał swojej żony. Zaniepokoił się, że może jest chora, albo że stało się coś poważnego. Zobaczył, że spod drzwi do łazienki wypływa woda. Zajrzał do środka i zobaczył mokre ręczniki na podłodze, rozlane mydło i kolejne porozrzucane zabawki. Kilometry papieru toaletowego leżały porozwijane między tym wszystkim, a lustro i ściany były wymalowane pastą do zębów.
  Przyspieszył kroku i wszedł do sypialni, gdzie znalazł swoją żonę, leżącą na łóżku w piżamie i czytającą książkę. Spojrzała na niego, uśmiechnęła się i zapytała jak mu minął dzień. Popatrzył na nią z niedowierzaniem i zapytał:
  - Co tu się dzisiaj działo?
  Uśmiechnęła się ponownie i odpowiedziała:
  - Pamiętasz, kochanie, że codziennie jak wracasz z pracy do domu, to pytasz mnie, co ja do cholery dziś robiłam?
  - Tak - odpowiedział z niechęcią.
  - Więc dziś tego nie zrobiłam.
  O mężu i żonie

 • W pewnej popegeerowskiej wsi mieszkał stary Mateusz Kita. Pewnego letniego dnia siedział sobie przed domem i spoglądał na świat. Około południa żar lał już się z nieba niesamowity i Mateusz podjął decyzję. Wyjął ze skrzyni ostatnie pieniądze, które zostały mu z emerytury, poszedł do obory i odnalazł stary jeszcze przedwojenny, solidny kanister i poczłapał z tym wszystkim do gospody w oddalonym o trzy kilometry miasteczku. Tam kazał sobie nalać pełny kanister złotego, pysznego piwa, zapłacił ostatnimi pieniędzmi i mimo ciężaru i ogromnej spiekoty wesoło podreptał w stronę domu, myśląc już o tym jak wpuści kanister do studni a potem będzie popijał super schłodzone piweczko. Gdy był już niedaleko chałupy zobaczył leżącą przy drodze zakorkowaną butelkę. Podniósł ją i wyciągnął korek. Wtedy z butelki wyleciał Dżin i odezwał się w te słowa:
  - Za to, że mnie uwolniłeś z niewoli spełnię twoje jedno życzenie.
  Żar już wręcz kapał z nieba. Mateusz Kita zastanowił się, uśmiechnął się do siebie i powiedział:
  - Chciałbym aby ten kanister był zawsze pełny piwa tak jak teraz.
  - OK, zrobione - powiedział Dżin i zniknął.
  Właśnie mija siedem lat jak stary Kita wszystkimi możliwymi narzędziami próbuje otworzyć ten p********y kanister...
  Różne

Piosenki

 • Samotny rajd
  Turystyczne
  1. Siedzisz gdzieś na skraju drogi i sznurujesz but Bo maleńki kamyk stopę gniótł I połykasz...

 • Ile dałbym by odpocząć już
  Religijne
  (śpiewamy na melodię piosenki Jak zapomnieć - Jeden Osiem L Ref. Ile dałbym by odpocząć już,...