jakość 13 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Plakat
  Jan Brzechwa
  Wisi plakat. Na plakacie Regularne trzy postacie, Trzy prawice, trzy tułowie, A na każdym z nich...

 • Bajka 1002-ga
  Jonasz Kofta
  Żył, o Efendi, w pięknym kraju Kędy gorący, korzenny ląd Władca - co oprócz innych zwyczajów...

 • Wspaniałości
  Walt Whitman
  1. Wspaniałe są mity - i ja się nimi zachwycam; Wspaniali Adam...

Cytaty

 • Brak ilości (a nie tylko ilość) też przechodzi w jakość.
  Tadeusz Kotarbiński

 • Sprzedadzą cię z kretesem, dbaj tylko o swoją jakość.
  Stanisław Jerzy Lec

 • Jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi.
  Anthony Robbins

 • [...] dla mężczyzn liczy się ilość, dla kobiet jakość.
  Janusz Leon Wiśniewski

Powiedzenia

 • Nie ilość – lecz jakość.

Życzenia

 • Wyobraź sobie, że jesteś drzewem pośród miliona innych drzew, pośród lasu. Każdy jednak, kto idzie na spacer wybiera sobie za cel dotarcie właśnie do Ciebie.
  Latem, by schronić się w Twym cieniu i posłuchać najliczniejszych ptaków na Twych gałęziach.
  Zimą, by podziwiać Twój oślepiający blask szronu na najbardziej urodziwych igłach i korze. Wyobraź sobie, że jesteś drzewem, które ma moc, które służy innym i nawet, gdy będzie już stare ogrzeje czyjeś roześmiane twarze.
  Życzę Ci kochanie, byś zawsze był postrzegany przez innych oraz siebie samego jakie takie stare dobre drzewo, które żadne inne drzewo nie zastąpi ze względu na swą wyjątkowość i wysoką jakość.. Kocham. Dorota :)
  Urodzinowe

Dowcipy

 • W pewnym mieście powstał sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża.
  Miał sześć pięter, a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro, nie mogła zejść niżej, chyba że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu. Wchodzi więc tam pewna babka poważnie zainteresowana kupnem męża.
  Na pierwszym piętrze wisi tabliczka:
  "Mężczyźni tutaj mają pracę" - To już coś, mój były nawet roboty nie miał - pomyślała kobieta - ale zobaczę, co jest wyżej.
  Na drugim piętrze był napis: "Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci" - Miło, ale zobaczymy, co jest wyżej.
  Na trzecim piętrze była tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni" - No, coraz lepiej - pomyślała - ale wyżej, to musi być już zajebiście.
  Na czwartym piętrze można było przeczytać: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych" - Słodko, słodko... Ale chyba wejdę piętro wyżej.
  Na piątym piętrze stało: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są diabelnie dobrzy w łóżku" - No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?!
  Na szóstym piętrze BARDZO zdziwiona kobieta przeczytała: "Na tym nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że wam, babom, za cholerę nie można dogodzić..."
  O mężu i żonie

 • Policja zatrzymuje do kontroli fiata 126p w którym jedzie małżeństwo z 3 letnim dzieckiem. Podczas sprawdzania dokumentów policjant zauważa podejrzane zachowanie kierowcy i prosi kierowce o dmuchniecie w balonik.

  Kierowca dmucha i jest bardzo zaskoczony ze badanie wykazało 1 promil,ale natychmiast protestuje ze nic nie pil i ze to balonik jest zepsuty.
  - Jak pan nie wierzy to niech pan da żonie balonik ,a .moja zona nigdy nie pije.
  Policjant zgadza się po nadmuchaniu balonika u zony tez wykazało 1 promil.Policjant stwierdza że żona tez pila.Uparty kierowca nadal twierdzi ze baloniki są zepsute
  - Jak pan panie władz nie wierzy to proszę dać balonik dziecku dziecko na pewno nie pilo.
  Policjant daje balonik dziecku i po nadmuchaniu również wykazuje ze dziecko ma w wydychanym powietrzu 1 promil i zwątpił w jakość baloników ,przeprosił kierowce i kazał jechać, a mąż do zony mówiłem ci kochanie ze setka małemu nie zaszkodzi a dużo może pomoc.
  O policjantach

 • Dzień dobry. W związku z państwa licznymi sugestiami brzmiącymi najczęściej - "Czy nie można po prostu nagrać krótkiego - proszę zostawić wiadomość", postanowiliśmy dokonać daleko idących cięć w zapowiedzi zastosowanej na naszej sekretarce automatycznej. Obecnie nie zadamy już na przykład pozostawiania informacji o porze dokonywanego nagrania, tylko prosimy o nazwisko i numer telefonu. Pragniemy także zwrócić uwagę, że i sam BEEP uległ znacznemu skróceniu. Dziękujemy za zaszczycenie nas swoim telefonem. Zawsze staramy sie poprawić jakość naszych usług. Do usłyszenia.
  Różne

Przysłowia

 • Nie ilość - lecz jakość.