dzielna 16 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Przykład
  Czesław Miłosz
      Osiemdziesięcioletnia moja przyjaciółka pisze w pamiętniku: nie miałam czasu ani ochoty na zmartwienia. Jej dobry przykład...

 • Przystępuję do ciebie
  Edward Stachura
  Wstęp do Jak ja cię witam - siostro miłosierna ty nie nazywaj mnie czarna niewdzięczność...

 • Do króla
  Ignacy Krasicki
      A czy godzi się spytać, najjaśniejszy panie? Powiadają, a bardzo wielu takich zdanie, Iż królowie przyjaciół...

 • Do Krzysztofa Szembeka, koadiutora płockiego
  Ignacy Krasicki
      Dzikość, zacny Krzysztofie, kto dobrze tłumaczy, Nie samo okrucieństwo lub niezgrabność znaczy. Jest jej wiele rodzajów....

 • Do ks. Adama Naruszewicza, o pisaniu historii
  Ignacy Krasicki
      Dzieje ludzkie złe, dobre, mądre albo głupie, A dziejopis jak echo, uczony biskupie! Kronika jest zwierciadłem,...

 • Jak trawa
  Leszek Wójtowicz
  Pośród roślin co zdobią nasz szalony glob Jedna zwłaszcza mnie wzrusza – wciąż słońca ciekawa...

 • Znów pojawił się wariat
  Leszek Wójtowicz
  Rząd oszalał naród zgłupiał Tak powiada pewien anioł Na Wawelu moc się skupia Patrioci liczą...

 • BALLADA
  Michaił Lermontow
  Na brzegu cudowna dziewica siedziała, Na chłopca miłego z uśmiechem spojrzała. Wydobądź - dłoń rzecze...

 • Epizod
  Zbigniew Herbert
  Idziemy nad morzem trzymając mocno w rękach dwa końce starożytnego dialogu - kochasz mnie - kocham...

Życzenia

 • Rośnij duża, dzielna, zdrowa.
  W 100% procentach odlotowa.
  Nie zaglądaj do kieliszka, bo ci będzie grała kiszka.
  Teraz coś dla Twojej główki, by nie było z niej makówki.
  Śmiej się dużo, ucz się mało.
  Na klasówkach ściągaj śmiało.
  Bądź pomocna jak komputer.
  Szybka jak japoński skuter.
  Sympatyczna jak maskotka i słodziutka jak szarlotka.
  Te życzenia są dla Ciebie, byś czuła się jak W SIÓDMYM NIEBIE!
  Na 18 urodziny

 • Rośnij duża, dzielna, zdrowa, w 100% odlotowa. Śmiej się dużo, ucz się mało, na klasówkach ściągaj śmiało. Pij wiele, jak najlepsi przyjaciele. Kochaj szczerze a swą duszę Ci powierzę.
  Urodzinowe

 • Bądź dzielna jak anioł i kochaj cnotę,
  idź zawsze szlachetnie przez świat,
  a każdy powie: to serce złote,
  to najpiękniejszy wśród dziewcząt kwiat.
  Do pamiętnika

Dowcipy

 • Jasio miał 10 lat i był bardzo ciekawski. Słyszał od starszych kolegów trochę o "zalotach" i chciał wiedzieć jak to jest i jak to się robi. Co robi mały chłopiec żeby się takich rzeczy dowiedzieć? Idzie do mamusi! A więc Jasio poszedł do mamy. Mamusia się trochę zakłopotała i zamiast wyjaśnić, nakazała Jasiowi, żeby schował się za zasłoną w pokoju siostry w celu podglądania jej ze swoim chłopakiem.
  Tak też Jasio zrobił. Następnego ranka opowiada wszystko mamie:
  - Siostra i jej chłopak usiedli rozmawiając przez chwilę. Po czym on zgasił większość świateł i zostawił tylko jedną nocną lampkę. Zaczął ją całować i obściskiwać. Zauważyłem, że siostra musiała być chora, bo jej twarz zrobiła się taka śmieszna. On też musiał to wyczuć, bo wsadził jej rękę pod bluzkę w celu znalezienia jej serca... tak jak lekarze to robią na badaniu, ale on nie był taki zdolny jak lekarz, bo miał problemy ze znalezieniem tego serca. Wydaje mi się, że on też był chory, bo wkrótce zaczęli obydwoje dyszeć i zaczynało im brakować tchu. Druga ręka musiała mu zmarznąć, ponieważ włożył jej ją pod sukienkę. Wtedy siostra poczuła się gorzej i zaczęła jęczeć, wzdychać, skręcać się i ślizgać tam i z powrotem na kanapie. I tu zaczęła się jej gorączka. Wiem, że to była gorączka, ponieważ powiedziała mu, że jest napalona. W końcu dowiedziałem się, co spowodowało, że byli tacy chorzy - wielki węgorz dostał mu się jakoś do spodni. Nagle wyskoczył ze spodni i stał tak długi na 25 cm. Kiedy siostra to zobaczyła naprawdę się wystraszyła, oczy zrobiły się jej wielkie, a usta otworzyły. Mówiła, że to największy jakiego widziała... powinienem jej powiedzieć o tych, jakie łapaliśmy z tatą nad jeziorem - te to dopiero były duże, ale wracając do nich... siostra była bardzo dzielna rzuciła się na węgorza i próbowała odgryźć mu głowę... potem złapała go w dwie ręce i trzymała mocno kiedy on wyciągnął pysk z worka i zaczęła ślizgać ręka po jego głowie tam i z powrotem, żeby powstrzymać go przed ugryzieniem. Potem siostra położyła się na plecach i rozłożyła nogi... aby móc go ścisnąć, chłopak jej pomagał i położył się na węgorzu. Wtedy dopiero zaczęła się walka. Siostra zaczęła jęczeć i piszczeć, a jej chłopak o mało co nie rozwalił kanapy. Podejrzewam, że chcieli zabić go przez ściśnięcie między nimi... po chwili pewni, że zabili węgorza przestali się ruszać i głośno wzdychali. Chłopak był pewien, że zabili węgorza, bo wisiał taki wiotki, a reszta jego wnętrzności wisiała na zewnątrz. Siostra i jej chłopak byli już trochę zmęczeni walką... ale powrócili do zalotów. On zaczął ją znowu całować... itd, aż tu nagle okazało się, że węgorz żyje!!! Szybko się podniósł i zaczęli walkę na nowo. Podejrzewam, że węgorze mają 9 żyć tak jak koty... tym razem siostra próbowała go zabić przez siadanie na nim. Po 35 minutach ciężkiej walki w końcu zabili węgorza. Jestem tego pewien, bo widziałem jak chłopak siostry ściągnął z niego skórę i wyrzucił do śmietnika...
  Mama zemdlała...
  O Jasiu

 • Bogaty chłopak pod nieobecność rodziców postanowił zabawić się ze swoją dziewczyną.Pech -gdy oni zabawiali się w łóżku do willi zakradł się kryminalista który zbiegł z więzienia.Wywlekł chłopaka z łóżka,przywiązał go do krzesła a następnie pochylił się nad dziewczyną.Po chwili wyszedł z pokoju.Wykorzystując to chłopak zwraca się do dziewczyny." Kochanie ten facet to jakiś kryminalista.Pewnie długo siedział w pierdlu,od dawna nie miał kobiety i jest spragniony seksu.Widziałem jak cię całował w szyję.Dlatego nie opieraj się,spełnij jego zachcianki bo inaczej nas pozabija.Bądź dzielna-kocham cię" Na to dziewczyna:" Mylisz się kochanie.On mnie wcale nie całował w szyję tylko szeptał mi do ucha.Powiedział że nic z jego strony mi nie grozi.Dodał też że jest gejem a ty jesteś śliczny.Zapytał gdzie jest łazienka i czy znajdzie tam wazelinę. Więc bądź dzielny-też cię kocham...."
  Różne

 • Morderca skazany na 25 lat wiezienia, ucieka. Włamuje się do pewnego domu, gdzie zastaje młodą parę podczas wieczornych igraszek.
  Bandyta przywiązuje mężczyznę do krzesła i zostawia w kacie pokoju, po czym rzuca kobietę na łóżko. Przez chwile całuje jej szyje , po czym wybiega. W tym momencie związany chłopak podpełza do dziewczyny i mówi:
  - Kochanie, ten facet to bandyta, od lat nie widział kobiety, będzie się na tobie wyżywał seksualnie, ale bądź dzielna, od tego zależy nasze życie. Pozwól mu zrobić wszystko na co ma ochotę i udawaj ze ci się podoba. Widziałem jak całował twoja szyje.
  - Ależ skarbie-przerywa kobieta-On nie całował mojej szyi, tylko mi szeptał do ucha!
  - Co ci szeptał??
  - Pytał, gdzie trzymamy wazelinę. Bądź DZIELNY KOCHANIE!!
  Różne

Piosenki

 • Balaena
  Turystyczne
  Dziś każdy wielorybnik wypłynąć chce z Dundee, Na odległych stąd łowiskach każdy chciałby pierwszym być....