całkowicie 28 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

Cytaty

 • Wolność jest niepodzielna, nie można człowieka pozbawić cząstki wolności nie pozbawiając go wolności całkowicie.
  Michał Bakunin

 • Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić.
  Warren Buffett

 • Bądźmy rozsądni: nikomu nie jest dane wyleczyć się całkowicie ze wszystkich złudzeń. Z braku powszechnego rozczarowania nie należy wyciągać wniosku o istnieniu powszechnego poznania.
  Emil Cioran

 • Każdy z nas ma władzę, gdy jest całkowicie przekonany o słuszności tego, co robi.
  Paulo Coelho

 • Życie pozornie rządzi się przypadkiem, ale na głębszym poziomie jest ono całkowicie zorganizowane.
  Deepak Chopra

 • Ludzie dość powszechnie zgadzają się, że fakty podawane przez religie są całkowicie błędne, ale powiadają: „Niemniej musisz przyznać, że religie dostarczają czegoś potrzebnego ludziom. Pragniemy głębszego sensu życia, głębszego, bardziej przemawiającego do wyobraźni zrozumienia tajemnicy istnienia. Religiom brakuje wyobraźni, nie są poetyckie, nie są uduchowione. Wręcz przeciwnie, są prowincjonalne, małostkowe, skąpiące ludzkiej wyobraźni tam właśnie, gdzie nauka jest hojna.
  Richard Dawkins

 • Lepiej nie mówić im za wiele [...]. Nigdy nie należy całkowicie ufać kobietom, nawet najbliższym.
  Arthur Conan Doyle

 • Szczęście jest jak ospa. Gdy złapiemy je zbyt wcześnie, może całkowicie zniszczyć naszą konstytucję.
  Gustaw Flaubert

 • Jest całkowicie obojętne, czy jesteśmy kimś znacznym, czy nie; ważne jest to, czy jesteśmy ludźmi.
  Johann Wolfgang Goethe

 • Gdyby urządzić całkowicie wolne wybory, każdy głosowałby na siebie.
  Janina Ipohorska

 • Nigdy nie zna się ludzi całkowicie.
  Henryk Mann

 • Doskonała przyjaźń jest niepodzielna, czyli każdy oddaje się przyjacielowi tak całkowicie, iż nic mu nie zostaje na postronne związki.
  Michel Eyquem de Montaigne

 • Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  Terry Pratchett

 • Jesteś szalona i niewinna. Całkowicie zepsuta i zupełnie niezepsuta. Rzecz najbardziej na świecie niebezpieczna.
  Erich Maria Remarque

 • Umiałam się dogadać jedynie z tymi, którzy akceptowali mnie całkowicie. Niewielu ich było, ale zawsze znalazła się dobra dusza, która choć na jakiś czas wytrzymywała mój obłęd. Potem odchodziła jak inni.
  Barbara Rosiek

 • Dobre uczynki nie zawsze wynikają tylko z egoizmu. Zdarzają się, naturalnie, postępki całkowicie anonimowe i bez nadziei na zapłatę, ale przeważnie ofiarodawca nie czuje się zadowolony, jeżeli sam nie może zobaczyć skutków swojego postępowania, dopóki nie przekona się jaki szczęśliwy i wdzięczny jest ten, któremu pomógł. Większość dobrych uczynków to postępowanie egoistyczne, bo chcemy czuć się szlachetni i bardziej wartościowi.
  Margit Sandemo

 • Miłość nie jest całkowicie ślepa, ale cierpi na daltonizm.
  Henryk Sienkiewicz

 • Strachu nie trzeba się wstydzić. Człowiek pozbawiony całkowicie lęku przestaje być człowiekiem. Odwaga osiągnięta bez pokonania lęku nie jest odwagą.
  Dorota Terakowska

 • Naprawdę nie zależy mi na tym, by zniszczyć Microsoft. To będzie całkowicie nieumyślny skutek uboczny.
  Linus Benedict Torvalds

 • Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata. Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie.
  George Graham Vest

Aforyzmy

 • Nie ma nic gorszego w całym świecie, niż tęsknota za ukochaną osobą. Zwłaszcza wtedy, gdy jest się tego całkowicie świadomym. - Dominika K.
  Ból i cierpienie

 • Nie stwarzaj sobie złudzenia miłości dając rzeczy, pieniądze, uścisk dłoni, pocałunek, nawet trochę swego czasu, swojej aktywności... a nie dając samego siebie. Kochać, to nie dawać coś, to przede wszystkim dawać kogoś. Będziesz kochał, jeżeli dasz siebie, albo jeżeli całkowicie ukryjesz siebie w swych darach.
  Miłość

Życzenia

 • Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.
  Miłosne

Wiadomości SMS

 • Jak cukier w herbacie się w Tobie rozpływam i na wpółprzytomną osobą bywam. Zachwycasz mnie całkowicie i czuję sie przy Tobie zupełnie wyśmienicie.
  Wyznania

Dowcipy

 • Jeden z krajów islamskich. Po ulicy idzie całkowicie "okutana" dziewczyna, widać tylko jej ogromne czarne oczy. Kieruje się w stronę przepięknej rezydencji. Nagle przechodzący obok młody chłopak uśmiecha się do niej i puszcza oko. Dziewczę rzuca się biegiem do drzwi wielkiego domu, wpada do ogromnego gabinetu i krzyczy pokazując palcem przez okno:
  - Tato, ten chłopak mnie zaczepił.
  A na nieszczęście chłopaka tata był generałem. Szybko wezwał, więc swoich żołnierzy i rozkazał schwytać młodzika. Po pięciu minutach blady jak śmierć chłopak został postawiony przed obliczem groźnego i rozsierdzonego ojca-generała:
  -Ty gnoju, ty psie - wrzasnął generał - jak śmiałeś podnieść wzrok na moją córkę? Ibrachim!!! - zawołał
  Jak spod ziemi wyrósł wielki śniadolicy, brodaty mężczyzna w mundurze z dystynkcjami sierżanta.
  Ibrachim - znowu wykrzyczał generał - weźmiesz tego łajdaka, zawieziesz go na naszą ukrytą farmę na pustyni i go wyr*chasz.
  Sierżant zasalutował, złapał chłopca za oszewę i pociągnął go do dżipa. Przykuł go kajdankami do siedzenia i ruszył w stronę rogatek miasta.
  Po paru minutach jazdy chłopak odzyskał mowę i cichutko zaproponował:
  - Ibrachim, dam ci 200 dolarów jak mnie nie wyr*chasz.
  Nic zero reakcji.
  - Ibrachim - próbuje znowu młody - dam ci 500 dolarów, ale nie r*chaj mnie, co.
  Dalej nic.
  Ibrachim, dam 1000 dol.....
  W tym momencie sierżant spojrzał na niego tak, że odechciało mu się znowu mówić.
  Dojechali do farmy, brodaty wojskowy wywlekł chłopca z samochodu, wciągnął do środka, rzucił na łóżko i zdarł z niego spodnie. Potem zaczął sam się rozbierać. Był już prawie nago, gdy zadzwonił telefon. Wrzask w słuchawce był tak wielki, że nawet leżący twarzą w poduszce chłopak usłyszał generała:
  - Ibrachim, natychmiast wracaj.
  Ibrachim ubrał się, kazał ubrać się chłopakowi, przykuł go do siedzenia w dżipie i pojechali z powrotem do miasta. Weszli do rezydencji gdzie generał czerwony ze złości wrzeszczał na dwóch młodych arabów:
  - Ibrachim, weźmiesz tych dwóch i ich rozstrzelasz.
  Sierżant zgarnął całą trójkę wsadził ich do dżipa przykuł kajdankami do foteli i ruszyli. Droga przebiegała w złowieszczym milczeniu. Przerwał je cichy proszący głos naszego pierwszego chłopaka:
  - Ibrachim, ale pamiętasz? Mnie wyr*chać!!
  Różne

 • Wraca mężczyzna całkowicie nawalony do domu, staje przed lustrem i bekając pyta:
  - Lustereczko, lustereczko powiedz przecie - kto ma największego ch*** w świecie?
  - Ja! - odzywa się kwaśno małżonka.
  O mężu i żonie

 • - Jest Pan już całkowicie normalny - żegna psychiatra pacjenta opuszczającego szpital po długiej kuracji.
  - Cóż to? Nie cieszy się Pan?
  - A z czego mam się cieszyć, doktorze? Trzy lata temu to ja byłem Napoleonem, a dziś jestem nikim.
  O lekarzach