biegł 14 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Dzika różyczka
  Johann Wolfgang Goethe
  Na rozłogu zakwitł krzew — Różyczka w czerwieni, Młody chłopiec ku niej biegł, Cieszył się,...

 • Tęcza
  Bolesław Leśmian
  Słychać go było, jak po młodym życie Biegł coraz śpieszniej - ciepły deszcz majowy, Zbryzgany słońcem,...

 • Człowiek i zdrowie
  Ignacy Krasicki
      W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie. Na początku biegł człowiek; towarzysz mu powie:...

 • Robota Anioła Stróża
  Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
  Gonił cię mój anioł stróż po świecie, o mój Drogi, biegł wciąż za tobą przez lasy,...

 • Książka
  Zbigniew Herbert
  KSIĄŻKA                   Ryszardowi Przybylskiemu   Ta książka łagodnie mnie napomina nie pozwala bym zbyt szybko biegł w takt...

Dowcipy

 • Pewna pani wybrała się do Afryki na safari i zabrała ze sobą swojego pupila - pudelka. W trakcie wyprawy piesek wypadł z jeepa, czego nikt nie zauważył. Biegł za samochodem, biegł, biegł... ale nie dogonił. Nagle słyszy gdzieś za sobą szelest i kątem oka dostrzega zbliżającego się lamparta. Zadrżał ze strachu, przed oczami przeleciało mu całe życie. Wtem jednak patrzy, a kawałek dalej w trawie leżą jakieś poobgryzane szczątki.
  "Może nie wszystko stracone" - myśli pudelek i dopada do padliny. Lampart wyłazi z krzaków, patrzy - a tam jakiś dziwaczny mały stwór coś zajada, ciamka, mlaska. Lampart już - już ma na niego skoczyć, ale słyszy jak stwór mruczy do siebie: "Mmmm... jaki smaczny ten lampart... rarytas... mięsko palce lizać... a kosteczki - co za rozkosz...".
  Lampart przeraził się i dał nura w krzaki. "Całe szczęście, że mnie nie widział ten mały diabeł, bo zeżarłby mnie jak dwa razy dwa" - myśli uciekając. Pudelek odetchnął, ale zauważył, że na drzewie siedzi małpa, która najwyraźniej obserwowała całą sytuację, bo minę ma zdziwioną. Nagle małpa puszcza się biegiem za lampartem i wrzeszczy. "Oj, niedobrze" - myśli pudelek. "Ta cholerna małpa wszystko mu wygada. Co robić?"
  Małpa faktycznie dopada lamparta i opowiada mu, jak to został wystrychnięty na dudka. Lampart wnerwił się strasznie. Kazał małpie wsiąść mu na grzbiet i wrócić ze sobą na polankę, żeby była świadkiem tego, jak rozprawi się z tym stworem. Wracają, patrzą, a tam pudelek rozwalony na grzbiecie, dłubie w zębach pazurem i gada do siebie: "Gdzie do cholery ta małpa? Wysłałem ją po kolejnego lamparta, a ta cholera, nie wraca i nie wraca..."
  O zwierzętach

 • Dawno, dawno temu, w odległej krainie żyła sobie piękna, ale biedna dziewczynka. Mieszkała u wrednej macochy wraz z okrutnymi i brzydkimi siostrami. Musiała pracować jako służąca. Pewnego ranka na koniach przyjechali paziowie z zaproszeniem na bal, macocha jednak nie pozwoliła Kopciuszkowi pójść.
  Kiedy cała rodzina poszła na bal, Kopciuszek został w domu aby sprzątać. Nagle pojawiła się śliczna wróżka, która wyczarowała dziewczynie suknię, karocę z dyń i konie ze szczurów. Piękny Kopciuszek pojechał na bal. Swoją urodą oczarowała księcia, który tańczył z nią całą noc. Jednak o północy czar pryskał, więc Kopciuszek musiał uciec z balu zanim z powrotem stałaby się zwykłą służącą. Książę biegł za nią, ale nie zdążył jej zatrzymać. Kopciuszek, biegnąc po schodach, zgubiła pantofelek. Następnego dnia zakochany we właścicielce bucika książę jeździł po mieście i wraz z paziami szukał dziewczyny o małych stopach. Złe siostry przymierzały pantofelek, ale miały za duże stopy. Wielkie było zdziwienie macochy, gdy okazało się, że bucik pasuje na nóżkę Kopciuszka. Książę bardzo ucieszył się i pytał:
  - Kopciuszku, czemu tak wczoraj uciekłaś? Ja chciałem cię o coś poprosić...
  - O co chciałeś prosić książę?
  - Czy możesz mnie skontaktować z tym przystojniakiem, który powoził Twoją karetę?
  Z zeszytów

 • Mały Szkot mówi do ojca:
  - Tato, wyobraź sobie, że zaoszczędziłem dzisiaj 10 pensów bo zamiast pojechać autobusem, biegłem za nim!
  - Idioto! Gdybyś biegł za taksówką zaoszczędziłbyś 5 funtów!
  O Szkotach

 • Żołnierz przerażony nocnym atakiem nieprzyjaciela rzucił się do panicznej ucieczki na tyły. Nie pamiętał jak długo biegł, gdy nagle wpadł na oficera. Stanął więc wyprężył się aby zameldować, ale w ciemnościach nie można było dostrzec dystynkcji.
  Zaczyna więc na chybił-trafił:
  - Panie poruczniku..melduję...
  - Nie jestem porucznikiem!
  - Panie kapitanie...
  - Nie jestem kapitanem!
  - Panie pułkowniku...
  - Nie jestem pułkownikiem! Jestem generałem.
  - O cholera! Nie wiedziałem, że tak daleko uciekłem.
  O żołnierzach

 • Dwaj turyści idąc szlakiem górskim dotarli do polany a na niej znajdowała się
  stara studnia. Jeden mówi do drugiego:
  -Stary jaka studnia!!! Ciekawe jaka jest głęboka?
  Znaleźli kamień i wrzucili do środka. Zaczęli nasłuchiwać a tu cisza. Wzięli zatem większy kamień ,wrzucili do środka a tu...cisza. Powtórzyli taką akcje jeszcze dwa razy z większymi kamieniami i efekt zawsze był ten sam czyli cisza. Stwierdzili że to niemożliwe , że studnia musi mieć dno. Zauważyli na polanie ogromną szynę kolejową i postanowili ją wrzucić do środka. Jak postanowili tak też zrobili. Przytachali i resztką sił wrzucili do środka. Słuchają a tu... cisza. Ale dzieje się rzecz niezwykła; mija około minuta a po polanie biegnie a w zasadzie podskakuje do tyłu czarny baran i wskakuje do studni.Turyści zgłupieli. Po kilku chwilach podchodzi do nich stary góral i się pyta:
  -Panowie! Nie widzieliście może gdzieś na polanie czarnego barana?
  Oni na to:
  -No tak właśnie widzieliśmy... Biegł do tyłu i wskoczył do studni.
  Na to góral:
  -Niemożliwe przecież był przywiązany do szyny!
  O bacy

Piosenki

 • Mewy
  Szanty
  Mewy białe mewy Ptaki zrodzone z fal Skrzydlate białe muzy Statków odchodzących...

 • Ballada o Dżonym żeglarzu
  Turystyczne
  Gdzieś daleko od miast on odkrył swój świat, Gdzieś daleko od miast w żagle dmie wiatr,...

 • Sen Katarzyny II
  Harcerskie
  Na smyczy trzymam filozofów Europy G D G Podparłam armią marmurowe Piotra stopy...

 • 900 mil
  Harcerskie
  Tyle już minęło dni, a Czas wysuszył z oczu łzy, a Żaden list nie czeka...