bezpośrednio 10 wpisów dla sprawdzanej frazy

Wiersze

 • Nie Rozumiem
  Czesław Miłosz
    ,,Michenhauz Henryk, rotmistrz rajtarski J.K.M., zaślubił w Kujanach 10 lutego 1659 r. Małgorzatę z Hornów...

 • O śmierci bez przesady
  Wisława Szymborska
  Nie zna się na żartach, na gwiazdach, na mostach, na tkactwie, na górnictwie, na uprawie roli,...

 • Próba opisu
  Zbigniew Herbert
  naprzód opiszę siebie zaczynając od głowy albo lepiej od nogi albo od ręki od małego palca...

Cytaty

 • Nasze mózgi są wystarczająco elastyczne, by można je było przeprogramować od celów bezpośrednio związanych z przetrwaniem genów i przetrwaniem jednostkowym, na nowe i arbitralne cele, które mogą być inspirowane przez religię, patriotyzm, poczucie obowiązku, lojalność wobec partii, lojalność wobec ojczyzny. Są jednak wystarczająco nieelastyczne, byśmy – gdy już zostaną przeprogramowane – spędzili całe życie dążąc do tego nowego celu.
  Richard Dawkins

 • Dobro, którego duch święty nie tchnął w świat bezpośrednio musi się spełnić dzięki naturze ludzkiej i przez nią.
  William Golding

 • Prawda jest podobna Bogu: nie ukazuje się bezpośrednio, musimy ją odgadywać z jej przejawów.
  Johann Wolfgang Goethe

 • Najwyższy stopień wolności politycznej graniczy bezpośrednio z despotyzmem.
  Georg Christoph Lichtenberg

 • Za wojnę są odpowiedzialni nie tylko ci, którzy ją bezpośrednio wywołują, ale również ci, którzy nie czynią wszystkiego co leży w ich mocy, aby jej przeszkodzić.
  Karol Wojtyła

Życzenia

 • W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

  Z tej okazji składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
  Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.
  Dzień strażaka

Dowcipy

 • Pewien młody ksiądz bardzo się denerwował przed wygłoszeniem swego pierwszego kazania. Żeby uspokoić skołatane nerwy, bezpośrednio przed wyjściem na ambonę wypił kilka kieliszków wódki.
  - No i jak wypadłem? - pyta się proboszcza, gdy już było po wszystkim.
  - Nawet nieźle, ludziom się podobało. Tylko pamiętaj na przyszłość,że Maria Magdalena była jawnogrzesznicą a nie ku...ą, Jezusa ukrzyżowali a nie zaj..li a na zakończenie mówi się "amen" a nie "ciao".
  O duchownych