Cytaty autorów na literę C - Paulo Coelho strona 7

Odkryłeś jak wszystko jest proste. Wystarczy tylko mieć odwagę.

Wolność ma wysoką cenę, równie wysoką jak niewola. Jedyna różnica polega na tym, że te cenę płaci się z przyjemnością i uśmiechem, nawet jeśli czasem bywa to uśmiech przez łzy.

Miłość jest pełna pułapek. Kiedy chce dać znac o sobie - oślepia światłem i nie pozwala dojrzeć cieni, które to światło tworzy.

Tam, gdzie będzie twoje serce, będzie i twój skarb.

Wojownik nie trwoni czasu, by odgrywać role, które narzucają mu inni.

Świat, w którym żyjemy stanie się lepszy albo gorszy w zależności od tego, czy sami będziemy lepsi czy gorsi. Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości, bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy być lepsi niż jesteśmy.

Ten, kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.

W życiu często bywamy poniewierani, deptani, upokarzani i obrażani, a mimo to wciąż jesteśmy tyle samo warci.

Wojownik niewiele sobie robi ze spójności. Nauczył się żyć ze swoimi sprzecznościami.

To szaleńcy wymyślili miłość.

Nie można jej pragnąć, ponieważ sama w sobie jest celem. NIe można zdradzić, ponieważ nie ma nic wspólnego z posiadaniem. Nie można jej poskromić, ponieważ jest rzeką, która wsytępuje z brzegów. Kto chce uwięzić miłość, musi odciąć karmiące ją źródło, a wówczas zmieni ją w sadzawkę pełną brudnej, cuchnącej wody.

- Kiedy umrę, pochowajcie mnie na stojąco, bo całe życie przeżyłam na kolanach!

Trzeba pozbyć się świadomości upływu dni i godzin, a większą uwagę zwracać na każdą minutę.

Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dobrze wyuczony, będzie jak jego nauczyciel.

Wojownik Światła nigdy nie zapomina, co to wdzięczność.

Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.

Każdy potrzebuje zwierciadła w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową.

Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Wojownik światła wystawia swoje serce na ryzyko jedynie dla sprawy, która jest tego warta.

Każdy ma prawo kochać i pozwolić miłości objawiać się w najlepszy możliwy sposób.

[...]Byłaś moją nadzieją w dniach samotności, niepokojem w chwilach zwątpienia i pewnością w chwilach wiary. Wiedziałem, że kiedyś spotkam moją Drugą Połowę, dlatego poświęciłem się zgłębianiu Tradycji Słońca. Miałem ochotę żyć tylko dlatego, że wierzyłem w twoje istnienie.

Tajemnica Szczęścia jest ukryta w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oleju na łyżce.

Strach, strach, strach! Życie to dyktatura obezwładniającego strachu, cień gilotyny.

Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.

Jestem dumna ze swego ciała, bo ono jest przejawem Boga w widzialnym świecie.

Bóg wybrał sobie istotę ludzką jako Swoje ramię na ziemi.

Tylko ten, kto spróbował gorzkiego wina, rozpozna smak dobrego.

Wojownik światła nie hańbi swego serca nienawiścią.

Miłość jest jak tama. Jeśli pozwolisz, aby przez szczelinę sączyła się strużka wody, to w końcu rozsadza ona mury i nadchodzi taka chwila, w której nie zdołasz opanować żywiołu. A kiedy mury runą, miłość zawładnie wszystkim. I nie ma wtedy sensu zastanawiać się, co jest możliwe, a co nie, i czy zdołamy zatrzymać przy sobie ukochaną osobę - kochać to utracić panowanie nad sobą.

Odkryłem, że jeśli nadarza się sposobność, by ulec pokusie, to niestety jej ulegamy. Każda istota ludzka na ziemi potrafi czynić zło, zależy to tylko od okoliczności.

Nikomu nikim nie wolno manipulować. W każdym związku dwojga ludzi obie strony są odpowiedzialne za to, co robią, nawet jeśli potem jedna z nich oskarża drugą, że została przez nią wykorzystana.

Mężczyzn można podsumować w trzech punktach: nie są tak zdradliwi jak kobiety, nigdy nie zwracają uwagi na damski strój - zawsze rozbierają kobietę wzrokiem, wystarczą ładne piersi, uda, pośladki i płaski brzuch, a już ich masz u swoich stóp.

Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary.

[...] w tym okresie życia wszystko jest możliwe, ludzie nie boją się pragnień ani marzeń o tym, co chcieliby w życiu osiągnąć. Jednak w miarę upływu czasu jakaś tajemnicza siła stara się dowieść za wszelką cenę, że spełnienie własnej legendy jest niemożliwe.
(o młodości)

Praca jest darem,kiedy pomaga zrozumieć, co robimy, ale może być przekleństwem, kiedy staje się ucieczką przed pytaniem o sens życia.

Gdziekolwiek zapragniesz ujrzeć oblicze Boga, tam je zobaczysz.

Przyjemność to wszystko, co robisz z entuzjazmem: może być w tym ból i cierpienie, ale to nie przekreśla tej podstawowej przyjemności, że wiesz, iż walczysz o to, co kochasz.

Przyszłość jest nam z góry przypisana i dobrze, że jej nie znamy, inaczej życie stałoby się szarym, mrocznym przedsionkiem śmierci.

Miłość nie jest nawykiem, zobowiązaniem ani długiem. Nie jest tym czego nas uczą romantyczne piosenki. Oto testament Ateny-Szirin-Hagii Sofii: miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele. Po prostu kochaj.

Oboje podróżują przez swoje symboliczne światy, dwa przeciwległe bieguny, które się spotykają.

‹‹ 1 2 4 5 6 7 8 9 10 11 ››